عوارض مصرف پروتئین وی از بانی دارو
عوارض مصرف پروتئین وی + نکات مخفی مکمل وی

خرید پروتئین وی برای سبک زندگی فعال ما به‌منظور ساخت و ترمیم بافت عضلانی ضروری است و در صورت مصرف صحیح، البته خرید مکمل بدنسازی می‌تواند کاتالیزوری برای کمک به شما در دستیابی به اهداف وزنی و تناسب اندام باشند. این درحالیست که بسیاری از افراد برای برآورده کردن نیازهای غذایی خود به مصرف بیش از حد این مکمل ورزشی روی می‌آورند، این درحالیست که از عوارض پروتئین وی بر سلامت بدن آگاهی ندارند. با داروخانه آنلاین بانی دارو در ادامه این مقاله کوتاه و جذاب همراه باشید.

درباره پروتئین وی

مکمل وی حدود بیست درصد از درشت مغذی‌های موجود در شیر را تشکیل می‌دهد. همان‌طور که شاید از قبل اطلاع داشته باشید، درشت مغذی‌های شیر شامل دو نوع اصلی پروتئین یعنی وی و کازئین هستند. کازئین‌ها تقریباً هشتاد درصد از حجم درشت مغذی‌های شیر را تشکیل می‌دهند و پروتئین وی بیست درصد باقی‌مانده را شکل می‌دهد.

پودر وی مزایای بسیاری دارد زیرا شامل طیف گسترده‌ای از اسیدهای آمینه ضروری است که در مدت‌زمان بسیار کمی جذب بدن می‌شود. بسیاری از بدنسازان، ورزشکاران و علاقه‌مندان به تناسب اندام از این پودر کمک غذایی که یک مکمل بدنسازی است، برای کاهش چربی بدن، افزایش قدرت و افزایش قابلیت عضله سازی استفاده می‌کنند.

اما همانطور که گفته شد مصرف دوز بالای این مکمل غذایی عوارضی نیر به همراه دارد که در داروخانه اینترنتی بانی دارو به بررسی کامل آن‌ها خواهیم پرداخت پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

البته بهتر است بدانید پروتئین وی و گینر ها شباهات بسیار بالایی دارند که باعث می شود عوارض آنها یکسان باشد. پس بهتر است مقاله عوارض گینر را نیر مطالعه کنید.

تاثیر پروتئین وی بر اسپرم بانی بلاگ

تأثیر پروتئین وی بر اسپرم

تحقیقات و نتایج متفاوتی بر عوارض پروتئین وی بر اسپرم انجام شده است. بر اساس یک مطالعه حیوانی در سال ۲۰۲۰ ، مصرف دوز توصیه شده این مکمل در مردان، کیفیت اسپرم یا باروری را مختل نمی‌کند. همچنین یک مطالعه دیگر روی ۴۰ مرد ورزشکار صحت این موضوع را به اثبات رساند.

مطالعه دیگری که در خصوص تاثیرات منفی مکمل وی در سال ۲۰۱۹ توسط دانشگاه استرالیای جنوبی انجام شد، نشان داد که مصرف پروتئین وی حاوی BCAA، لاکتوز و مقداری چربی، به طور طبیعی سطح تستوسترون را برای مردان چاق با عدم تعادل هورمونی بهبود می‌بخشد و به طور بالقوه باروری را نیز افزایش می‌دهد.

سارا مارتینز داسیلوا، متخصص زنان از دانشگاه داندی، در سال ۲۰۱۸ بیان کرده که مشتقات استروئیدی موجود در شیک‌های کمک غذایی ممکن است بر تستوسترون و در نتیجه تولید اسپرم تأثیر مثبت بگذارد.

مطالب مرتبط ⚡️ :  دلیل ایجاد جوش در بدنسازی به همراه درمان خانگی

با این حال همه پودرها و مکمل‌ها در شرایط استانداردی ایجاد نمی‌شوند و اگر پودرهای وی حاوی مواد مضر باشند، می‌توانند اثرات نامطلوبی بر سلامت باروری داشته باشد بنابراین مهم است که این مکمل‌ها را از برند و فروشگاهی معتبر خریداری کنید.

عوارض پروتئین وی برای خانم‌ها

شیک‌ها راه حلی جادویی برای آب کردن چربی‌ها، از بین بردن ولع گرسنگی و ساخت ماهیچه‌های بدون چربی بیشتر نیستند. زنانی که می‌خواهند از شیک‌ها در برنامه غذایی خود برای دستیابی به تغییرات فیزیکی مثبت استفاده کنند، باید آن‌ها را با ورزش منظم و یک برنامه غذایی سالم و کامل ترکیب کنند تا بهترین نتایج را ببینند.

در واقع، اگر زنان بیش از حد به مصرف پودرهای وی و مکمل گینر (که حاوی پروتئین وی، کازئین، کربوهیدرات و چربی است) متکی باشند، ممکن است مزایای تغذیه‌ای غذاهای کامل را از دست بدهند و خطر بیماری قلبی، مشکلات کلیوی یا پوکی استخوان را تجربه کنند

پیشنهاد میشود حتما مقاله پروتئین وی برای بانوان را مطالعه کنید.

معده درد یکی از مضرات پروتئنی وی
درد معده بر اثر مصرف پروتئین وی – بانی بلاگ

پروتئین وی و ناراحتی معده

از دیگر عوارض مکمل پروتئین می‌توان به ناراحتی معده اشاره کرد. قابل‌ذکر است که بیشتر عوارض پروتئین وی مربوط به مشکلات گوارشی و ناراحتی معده است.

برخی از افراد در هضم پودر وی مشکل دارند، بنابراین علائمی مانند اسهال، گاز معده، گرفتگی معده و نفخ را تجربه می‌کنند. با این حال، این عوارض ممکن است به دلیل عملکرد لاکتوز هضم نشده در روده کوچک شما باشد.

اگر بعد از مصرف پروتئین وی دچار ناراحتی معده می‌شوید، بهتر است از نوع ایزوله این مکمل استفاده کنید. چراکه پروتئین وی ایزوله تصفیه شده‌تر از انواع دیگر است.

پوکی استخوان

پوکی استخوان از دیگر عوارض پروتئین وی است که در آن استخوان‌ها ضعیف، متخلخل و شکننده می‌شوند و ممکن است در حین خم شدن یا هنگام زمین خوردن دچار شکستگی شوند.

وجود سطح پایین مواد معدنی در استخوان‌ها (مانند کلسیم) می‌تواند منجر به پوکی استخوان شود. زیرا اسیدهای آمینه در طول هضم پروتئین شکسته شده و وارد خون شما می‌شوند و در نتیجه اسیدیته خون را افزایش می‌دهند.

طبق تحقیقات، بدن باید سطح pH متعادلی داشته باشد بدین منظور کلسیم از استخوان‌های بدن خارج می‌شود تا اسیدیته خون را خنثی کنند. از این رو، هرچه پروتئین بیشتری مصرف شود، اسیدیته خون شما بیشتر می‌شود و در نتیجه کلسیم بیشتری از استخوان‌ها خارج می‌شود.

بنابراین، باید با کاهش مصرف، از عوارض جانبی پروتئین آب پنیر جلوگیری کنید زیرا این امر می‌تواند باعث تجمع کلسیم، سنگ کلیه و همچنین آسیب به کلیه شود. مقدار مناسب پروتئین وی بسته به سن و وزن در افراد مختلف، متفاوت است؛ بنابراین، مهم است که قبل از شروع مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  تفاوت گینر و پروتئین وی در چیست ؟

آسیب کلیه و کبد

کلیه‌ها برای تنظیم تعادل اسید پایه، حفظ فشارخون و همچنین تنظیم الکترولیت‌ها در بدن انسان ضروری هستند. کبد نیز یک عضو حیاتی است که به سنتز پروتئین کمک می‌کند و همچنین سم‌زدایی را در بدن انجام می‌دهد.

اگرچه عوارض پروتئین وی ممکن است باعث آسیب به کبد یا کلیه سالم نشود. اما با استناد به اینکه بدن انسان پروتئین اضافی را ذخیره نمی‌کند و هر گونه دریافت بیش از حد آن توسط کبد و کلیه‌ها دفع می‌شود. افرادی که دارای یک بیماری مزمن سلامتی مانند بیماری کلیوی یا کبدی هستند، اگر پروتئین اضافی را در رژیم غذایی خود قرار دهند، در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

امتیاز خود را ثبت کنید ⭐️