فواید و عوارض شیر خشک برای بدنسازان- بانی دارو
فواید بی نظیر شیر خشک برای بدنسازی و بزرگسالان

شیرخشک برای بدنسازی یکی از مفید ترین مواد کمک غذایی می باشد،که کمتر بزرگسالی به سراغ مصرف این محصول طبیعی و بدون خطر می رود. در واقع شما میتوانید بجای هزینه های گزاف برای خرید مکمل بدنسازی به طور مثال خرید پروتئین وی ، با هزینه کمتر از این محصول کمک ورزشی استفاده کنید. در ادامه این مطلب کوتاه با داروخانه اینترنتی بانی دارو همراه باشید که راز ها و نحوه مصرف شیرخشک برای ورزشکاران را در اختیارتان قرار دهیم.

پادکست بررسی شیرخشک های مخصوص بدنسازی از داروخانه آنلاین بانی دارو

پادکست صوتی خواص شیر خشک برای بدنسازی

چرا باید شیر خشک را در برنامه غذایی جا دهیم ؟

معمولا تنها افکاری که از مصرف این ماده کمک تغذیه ای در ذهن ما وجود دارد ، خاطرات نوزدان و شیرخواران است. بله درست هست که کودکان با سنین پایین از این محصول برگفته از پروتئین و آب پنیر استفاده میکنند، ولی میتواند بهترین عملکرد را نیز برای بزرگسالانی که به دنبال چاقی های ماندگار و بدون ضرر هستند را همراه داشته باشد.

در ادامه چند مورد کوتاه از خواص شیر خشک برای بدنسازی و بزرگسالان را برای شما لیست کرده ایم. اما توجه داشته باشید که نباید از محصولات مناسب کودکان استفاده شود و حتما و حتما باید از شیرخشک مخصوص بزرگسال استفاده کنید.

 • کمترین عوارض نسبت به مکمل های ورزشی
 • افزایش توده های چربی به صورت طبیعی
 • کمک به بازسازی بافت های آسیب دیده
 • کمک به افزایش حجم باسن و سینه
 • بهبود گوارش افراد دارای سوء تغذیه
 • افزایش قطر عضلات بازو و شانه
آیا مصرف شیر برای وزشکاران مفید است ؟ بانی بلاگ

شیر خشک برای بدنسازان چه فوایدی دارد ؟

ورزشکاران حرفه ای فقط میتواند حرف ما را درک کنند !! چراکه با سالها تجربه متوجه شده اند بجای مصرف مکمل گینر یا  پروتئین کازئین و… بهترین گزینه با هزینه بسیار کم شیر خشک می باشد.!! بله درست شنیدید ، این محصول تغذیه ای با دارا بودن مواد معدنی و سرشار بودن از پروتئین ، معجزه افزاش حجم عظلات شماست.

فواید مختصر مصرف برای افراد با فعالیت ورزشی :

 • سرشار از ویتامین های مورد نیاز مانند دی D و کلسیم
 • بهبود حجم سرشانه و گردن ( با کمک تمرین و تداوم )
 • افزایش استقامت در تمرین های سنگین
 • کمک به رشد عظلات ران و ساق پا
 • عدم وجود عوارض برای کلیه ها
 • بهترین جای گزین مکمل وی
 • هزینه خیلی مناسب
نحوه مصرف شیرخشک برای ورزشکاران

بهترین زمان مصرف پودر شیر خشک برای ورزشکارن چه وقتی است ؟

حال که با تمام مزیت های و خواص این محصول کمک غذایی مخصوص بزرگسالان و آشنا شدید ، بهتر است جواب سوال پر تکرار: زمان مصرف شیر خشک برای بدنسازی ؟ را بدهیم .

 • بهترین زمان برای مصرف ورزشکاران حدود ۴۰ دقیقه قبل تمرین به همراه مکمل کراتین می باشد که به حفط ملوکول های پروتئین کمک شایانی می کند.

نکته : اگر امکان استفاده از مکمل پودری شیر را قبل از تمرین ندارید ، میتوانید ۲۰ دقیقه بعد از فعالیت ورزشی میل نمایید. البته اجباری به استفاده همراه کراتین نیست ولی با توجه به تجربه ها پیشنهاد میشود که با فاصله ۱۰ دقیقه همراه هم میل شوند.

البته پیشنهاد میشود مصرف شیرخشک را جهت تقویت ساختار ماهیچه های بدن برای جلوگیری از درد عضلانی بعد از ورزش در برنامه غذایی خود جای دهید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  طریقه و نحوه مصرف کراتین با فیلم آموزشی + نکات تجربی

مقدار مصرف شیر خشک در وعده ها

خیلی خب ، با توجه به کاوش های تیم داروخانه اینترنتی بانی دارو که به طور کاملا تخصصی در حوزه  مکمل های ورزشی فعالیت می کند ، مقدار مناسب برای هر وعده غذایی به صورت زیر می باشد. (لازم به ذکر است که اطلاعت زیر نظر دکتر مرجع تغذیه جمع آوری شده است)

افراد نیازمند افزایش وزن

اگر فقط برای افزایش توده های چربی و بافت های خود میخواهید مصرف کنید، بهتر است ، روزانه ۳ وعده حدود ۳۰۰ میلی گرم پودر شیر را در ۱۰۰ میلی گرم آب حل نمیاد و میل کنید.

بدنسازان و ورزشکاران حرفه ای

بهترین مقدار شیرخشک بدنسازی برای ورزشکاران حدود ۲ وعده در روز تمرین می باشد. (صبح و قبل از تمرین ۲۰۰ گرم پودر شیر را همراه ۱۸۰ میلی گرم آب حل کرده و مصرف کنید.)

نکته : حتما اگر از مکمل BCAA استفاده می کنید با مربی خود جهت تنظیم تایم دقیق مصرف این دو محصول مشورت کنید.

پیشنهاد می شود مقاله آموزشی بهترین مارک مکمل بدنسازی از بانی بلاگ را جهت آنشایی بیشتر با مکمل های بدنسازی که میتوانند جاگزین پودر ها تغذیه شوند را حتما مطالعه کنید.

نحوه مصرف شیرخک برای خانم ها

طبق تحقیقات انجام شده ، خانم هایی که در دوران نوزاد داری یا بارداری هستند، میتوانند برای تقویت سیستم ایمنی خود و البته افزایش شیر دهی از شیرخشک برای بدنسازی و بزرگسالان استفاده کنند.

بله ، میل کردن این پودر میتواند بهترین گزینه بجای دارو های شیمیایی تقویت مادران باشد و هیچ گونه عوارض جانبی نیز ندارد ، در صورتی که مقدار مصرف ذکر شده را رعایت کنید.

روزانه ۲ پیمانه به همراه ۸۰ میلی گرم آب ، بهترین مقدار برای خانم ها می باشد. توجه داشته باشید که میتواند از شیرخشک نان ۳ نیز استفاده کنید.

بهترین برند شیر خشک برای بدنسازی - بانی بلاگ

بهترین شیر خشک برای بدنسازی و جوانان چیست ؟

حواستان باشد که پودر های توزیع شده در داروخانه ها عموما برای کودکان و نوزدان فراوری شده اند و مصرف آنها بجز برای خانم ها هیچ تاثیری برای افراد ورزشکار و کسانی که میخواهند چاق شوند ندارد.

اما پس از چه مارکی استفاده کنیم ؟ آیا نمونه ایرانی قابل اعتماد است ؟ به خوبی موارد زیر را به خاطر بسپارید :

 • بهترین مارک شیرخشک مخصوص افراد بزرگسال : نیدو Nido و انشور می باشد که فقط و فقط تولید شرکت های خارج از ایران می باشد و نمونه تحت لیسانس ایرانی ندارد.

نکته : کمتر داروخانه این شیرخشک برای بدنسازی و افزایش وزن را موجود دارد پس به هیچ عنوان به سراغ نمونه های نان و … نروید مگر در مورد ذکر شده. اما میتوانید با پرس و جو به نمونه های گفته شده به راحتی دسترسی پیدا کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که شیرخشک نان ۲ و ۳ هم میتوانید برای ورزشکاران مفید و قابل استفاده باشد ، که قیمت ارزانی و کیفیت قابل قبولی را نیز دارد.

تفاوت مصرف شیرخشک و مکمل گینر

حال که به خوبی با این محصول فوق العاده مقوی کمک غذایی آشنا شدید ، بهتر است بدانید در صورتی که معده شما به لاکتوز بیش از حد حساسیت دارد ! یا اینکه میخواهید خیلی سریع تر حجم وزنی مورد نیاز بدنتان را دریافت کنید بهتر است به سراغ خرید گینر بروید و این مکمل ورزشی را جایگزین پودر شیر کنید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  انواع مکمل بدنسازی در طب سنتی + نکات مصرف

فواید جایگزین کردن گینر با milk powder ؛

 1. افزایش وزن و حجم گیری سریع تر
 2. وجود املاج بیشتر درون پودر گینر
 3. کمک به افزایش استقامت در تمرینات
 4. جبران پروتئین های از دست رفته بدن
 5. وجود مقدار بیشتر کربوهیدرات
 6. قیمت مناسب نسبت به مقداری وزنی محصول

پیشنهاد می شود در ابتدا از یک گینر ۲ کیلویی استفاده کنید و سپس در صورت وجود اعلام مثبت وزن گیری حجم های بالاتر آن را از داروخانه های همچون بانی دارو تهیه کنید.

عوارض شیرخشک برای بدنسازان چیست ؟

هر دارو و ماده غذایی را اگر بیش از اندازه استاندار مصرف کنید ، قطعا برای شما مشکلات سلامتی به همراه خواهد داشت و در بعضی از موارد هم ممکن است باعث مسمویت شما بشود. که در این میان شیرخشک نیز از این موارد به دور نیست .

در این لیست کوچک عوارض ناشی از استفاده بیش از حد پودر شیر را برای شما قرار داده ایم ، و باز هم ذکر میکنیم حتما با مشورت پزشک یا مربی های ورزشی مقدار مورد نیاز بدنتان را به این مواد کمک ورزشی ، وزنی به دست بیاورید.

 1. افزایش چربی در بدن افراد که باعث گرفتگی عروق می شود.
 2. بروز بیماری هایی مانند کبد چرب بدون مصرف الکل .
 3. مختل شدن سیستم ایمنی بدن در مواجهه با پروتئین های موجود در شیر.
 4. ناراحتی های معده برای حظم لاکتوز های موجود در پودر .
 5. کاهش اشتهاء در زمان وعده های نهار و شام.
 6. افزایش عملکرد روده ها و در نهایت اسهال.
موارد منع خوردن شیرخشک برای بزرگسالان

موارد منع مصرف

درست است که شیرخشک برای بدنسازی را میتوان همه افراد با هر گروه سنی مورد استفاده قرار دهند ف اما بعضی از اشخاص که نباید به هیچ عنوان به سراغ میل کردن این پودر بروند. که عبارتند از :

 1. کسانی که بیماری IBS و ناراحتی معده دارند.
 2. افرادی که دارای حساسیت های پوستی به لبنیات می باشند.
 3. اشخاصی که در برنامه غذایی خود مکمل وی را مصرف می کنند.
 4. و در آخر هم ، کسانی که بیش از اندازه وزن خود را افزایش داده اند.

جمع بندی و سخن آخر بانی دارو

در این مطلب جامع سعی کردیم بهترین نکات را جها استفاده از شیر خشک برای افزایش عظله و وزن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم که بتواند پاسخی برای سوال های شما باشد. راستی اگر نظر یا پیشنهادی داشتید حتما در کامنت ها با کارشناسان داروخانه اینترنی بانی دارو در ارتباط باشد.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)