به چه دلیل پروتئین وی کف می کند ؟ داروخانه انلاین بانی دارو
چرا پروتئین وی کف میکند ؟ آیا کف شیک خوب است یا بد

یکی از جالب ترین سوالاتی که در زمان مصرف مکمل بدنسازی این است که چرا پروتئین وی کف میکند ؟ و اینکه این فوم ایجاد شده در این محصول کمک ورزشی مضر است یا مفید ؟ اصلا نگران نباشید چراکه در ادامه این مقاله جذاب از داروخانه آنلاین بانی دارو به بررسی این مشکل مصرف در خرید پروتئین وی به صورت خلاصه و ساده پرداخته ایم . پس با ما همراه باشید.

منظور از فوم و کف چیست ؟

به طور خلاصه و عملی ، معمولا فوم ها از مخلوط و تخمیر شدن یک ماده در مایعات و نوشیدنی ها به وجود می آید که دسته از حباب های ریز هستند. البته به صورت دقیق ترین حباب ها با نگه داشتن گاز ها درون خودشون ماده ای مایع مانند می ساند که در نهایت گاز برای خارج شدن از حباب ها به شکلی به اسم فوم در می آید.

آیا کف کردن شیک پروتئین خوب است یا بد - بانی بلاگ

آیا همه پروتئین ها کف میکنند ؟

بیشتر بدنسازان حرفه ای از مکمل هایی مانند وی یا پروتئین کازئین استفاده برای افزایش سطح چربی و عضلات خود استفاده می کنند ، اما سوال اینجاست که چرا پروتئین وی کف میکند ؟ قبل از هر چیزی باید بگویم که این فوم ایجاد شده زیاد ضرری ندارد.

اگر تا به حال از پودر وی استفاده کرده اید، ممکن است با این مشکل ایجاد کف پس از مخلوط کردن یا تکان دادن یا هم زدن آب مواجه شده باشید. کف کردن با کنسانتره آب پنیر و آب پنیر ایزوله رایج تر است و بنابراین مکمل گینر و سایر موارد هم که دارای آب پنیر هستند خیلی کمتر با مشکل ایجاد فوم رو به رو می شوند.

دلیل اصلی ایجاد فوم در مکمل

کنسانتره آب پنیر و ایزوله آب پنیر فاقد پرکننده بوده و به شکل طبیعی خالص خود هستند. پروتئین ها حاوی زنجیره های بلندی از اسیدهای آمینه هستند که ذرات درون آنها را به هم متصل می کنند. هنگامی که به طور محکم در یک شیکر مخلوط می شود، باعث شکسته شدن تمام پیوندهای بین اسیدها می شود. از این رو، این پیوندها سپس در معرض هوا قرار می گیرند و باعث ایجاد حباب های کف و ایجاد کف می شوند. البته مشاهده شده است که در شیرخشک بدنسازی هم کف ناشی از مخلوط شدن شیر ایجاد می شود.

آیا کف کردن در پروتئین آب پنیر خوب است یا بد؟

همانطور که در بالا  جواب سوال ، چرا پروتئین وی کف میکند داده شد ، باید ذکر کنیم :کف کردن ممکن است در برخی از نوشیدنی ها خوب به نظر برسد و ظاهر خوبی داشته باشد، اما ممکن است در شیک پروتئین وی مطلوب به نظر نرسد.

مطالب مرتبط ⚡️ :  بهترین مارک کراتین بدنسازی ایرانی و خارجی در سال 1401

اما فوم نشانه آن است که تمام عناصر موجود در پودر به درستی مخلوط می شوند. کف کردن در میکسر نشان می دهد که همه عناصر مخلوط شده اند و اکنون شیک آماده نوشیدن است.

  • ایجاد فوم چیز بدی نیست یا یک نکته منفی برای هر شیک پروتئین آب پنیر نیست. بنابراین، فقط نشانه ای از مخلوط شدن تمام محتوای پروتئین به صورت کامل می باشد.

رفع مشکل کف کردن پودر پروتئین - بانی دارو

چطور از ایجاد کف در شیک پروتئین جلوگیری کنیم ؟

اگر شما هم هنوز از مشکل چرا پروتئین وی کف میکند ، ناراضی هستید ! چند روش خیلی ساده برای جلوگیری و از بین بردن فوم های به وجود اومده از طریق این مکمل بدنسازی وجود دارد که به راحتی قابل انجام هستند. با وبسایت BaniDaroo همراه باشید…

۱- شیک خود را قبل از تمرین آماده کنید

همیشه قبل از شروع تمرین، شیک پروتئین آب پنیر خود را آماده کنید. از آنجایی که آماده کردن آن قبل از تمرین، کمی زمان به شیک می‌دهد تا آن را به درستی مخلوط کند و در این فاصله کف نیز ته نشین شود.

۲- پودر را در مقدار کمی آب حل کنید

روش دیگر برای جلوگیری از چرا پروتئین وی کف میکند، استفاده از مقدار کمی آب برای مخلوط کردن پروتئین است. همانطور که با آب مخلوط می شود، آب بیشتری اضافه کنید تا کف نشود زیرا آب کمتر باعث ایجاد کف کمتر می شود.

۳- استفاده از شیر بجای آب برای پروتئین

شیر در مقایسه با آب حجم بیشتری دارد، بنابراین برای اثر بخشی به مخلوط کردن و تکان دادن زیادی نیاز دارد. پس از مصرف شیر خودداری کنید و به جای شیر از آب استفاده کنید تا کف نکند زیرا شیر باعث اختلاط بیشتر و ایجاد کف بیشتر می شود.

جمع بندی 

در این مقاله بی نظیر از مجله خبری وزرشی بانی بلاگ سعی کردیم، دلیل اصلی چرا پروتئن وی کف میکند و راهی های پیشگیری از آن راه به ساده ترین شکل ممکن در اختیار شما عزیزا قرار بدهیم. راستی داروخانه انلاین بانی دارو banidaroo.com بهترین مرجع برای خرید مکمل بدنسازی مانند : کراتین بدنسازی و البته قیمت گلوتامین می باشد.

در صورت وجود هر گونه سوال و ابهامی از طریق کامت ها با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

در این بخش میتوانید سوالات پرتکرار مصرف کنندگان و کاربران را که کارشناسان بانی دارو در نظر گرفته اند مشاهده کنید. 

دلیل اصلی ایجاد کف و فوم در پودر پروتئین چیست؟

علت ایجاد کف در شیک پروتئین شکسته شدن اسید های آمینه و کنش با اکسیژن موجود در هوا می باشد.

مطالب مرتبط ⚡️ :  انواع مکمل بدنسازی در طب سنتی + نکات مصرف

آیا تمام مکمل های پروتئینی کف می کنند؟

به طور معمول تمام پودر های بدنسازی که باید در شیر یا آب حل شوند مقداری فوم از خود ایجاد می کنند و کاملا طبیعی است.

بهترین راه پیشگیری از ایجاد فوم در شیک چیست ؟

استفاده از ؛ شیر ، شیکر برقی ، کم کردن حجم آب مصرفی برای مکمل .

امتیاز خود را ثبت کنید ⭐️