چرا بدنسازان جوش میزنند ؟ درمان جوش در بدنسازی چیست ؟ بانی دارو
دلیل ایجاد جوش در بدنسازی به همراه درمان خانگی

جوش در بدنسازی ممکن است برای افرادی که ورزش های سنگین انجام میدهند و همچنین خرید مکمل بدنسازی استفاده میکنند رخ دهد. که برای اکثر افراد ایجاد جوش بسیار آزار دهنده است و همیشه بدنبال علت های بروز آن و راه هایی برای رفع این مشکل هستند. همچنین اکثر ورزشکاران با این مشکل مواجه میشوند و علت و راه های رفع آن را نمیدانند، که اصلا جای نگرانی نیست چراکه داروخانه تحت وب بانی دارو برای شما این مقاله کوتاه و مفید را تهیه کرده است تا همه مشکلات و ابهامات شما را خصوص سوال علت جوش زدن بعد از باشگاه چیسست ؟ رفع کند. پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

علت ایجاد آکنه های چرکی در ورزشکاران

دلیل های زیادی باعث این مشکل میشود که مهم ترین آن ها این است که شاید ورزشکاران هنگام انجام ورزش بدن آن ها دچار تعرق شود ، مورد بعدی مصرف مکمل های ورزشی  است و مورد آخر تماس بدن با اجسام آلوده و کثیف است، که برای اشنایی بیشتر با این دلایل و رفع آن ها با ما همراه باشید.

علت ایجاد جوش سر سفید در بدنسازی

یکی از دلیل های اصلی ایجاد جوش در بدنسازی بسته شدن منافذ پوست است. زیرا هنگامی که بافت پوست نمیتواند اکسیژن دریافت کند و بدرستی تنفس پوستی انجام گیرد، جوش های سر سفید بروز میکنند.

پس هنگامی که بدنسازان ورزش انجام میدهند  بدن آن ها دچار تعرق میشود به مرور باعث بسته شدن منافذ پوست شده و این مشکل پیش می آید. که برای رفع این ایراد میتوانید بلافاصله بعد از ورزش دوش بگیرید و از اسکراب و لایه بردار برای پوست خود استفاده کنید.

ایا مکمل بدنسازی باعث جوش میشود ؟ بانی بلاگ

جوش زدن بعد از مصرف مکمل

بسیاری از مکمل های ورزشی، پودر های پروتئینی کمک غذایی و. . . دارای درصدی چربی و کربوهیدرات و موادهای با ترکیب های هورمونی هستند. اگر سطح چربی خون و بدن بالا برود باعث تعرق زیاد و ترشح چربی به سطح پوست میشود که خود علت بسیار مهمی برای ایجاد آکنه است. همچنین مکمل های که درصدی هورمون دارند، با مصرف آن ممکن است سطح آن در بدن افزایش یابد و به همین دلیل خودرا به حالت جوش نشان دهد.

مورد دیگر این است که: بسیاری از افرادی که ورزش های بسیارسنگین انجام میدهند، گاهی برا تامین انرژی بدن خود، قدرت عضلانی بالا، ترمیم بافت های آسیب دیده از تستوسترون (( هورمون مردانه )) استفاده میکنند، که باعث تغییرات هورمونی میشود و این بیماری پوستی رخ میدهد. ضمنن باید ذکر کنیم خرافاتی نیز در موردتاثیر مکمل ها بر رشد قد در بین والدین و ورزشکارن این رشته وجود دارد که در مقاله  آیا بدنسازی قد را میسوزاند به طور کامل برای شما توضیح داده ایم.

مصرف پروتئین وی یکی از دلایل ایجاد آکنه در بدنسازی

همانطورکه میدانیم مواد اصلی تشکیل دهنده پروتئین وی لبنیات، مخصوصا شیر و آب پنیر است. که بدلیل داشتن چربی و کربوهیدرات باعث مشکلات پوستی زیادی میشود، پس ممکن است برای ورزشکارانی که خرید پروتئین وی انجام داده و مصرف میکنند، مشکلات پوستی زیادی رخ دهد.

مصرف کراتین یکی از علت های جوش در بدنسازی

چربی ها و انواع کربوهیدرات ها مواد اصلی تشکیل دهنده ای مکمل کراتین هستند، که با مصرف زیاد آن سطح چربی بدن بالا میرود و باعث کبد چرب میشود. که یکی از دلیل های اصلی ایجاد جوش در بدن و صورت مشکلات کبدی و کبد چرب است. برای رفع این مشکل میتوانید از کراتین هایی با درصد چربی پایین استفاده کنید یا اینکه دوز کمتری مصرف کنید . البته پیشنهاد میشود برای بهبود روند استفاده از کرایتن ها مقاله تخصصی نحوه مصرف کراتین ورزشی را مطالعه کنید.

دلیل ایجاد جوش کمر در بدنسازی

علت جوش کمر در بدنسازی

میتوان گفت کمر محل تجمع مقدار زیادی از چربی بدن و هورمون است، که اگر این مقدار از حالت استاندارد خارج شود،  باعث مشکلات پوستی مختلفی میشود. به همین دلیل افرادی که بدنسازی انجام میدهند با مصرف مکمل ها و انواع پروتئین ها، در بدن آن ها تغییراتی هورمونی رخ میدهد و سطح کربوهیدرات بالا میرود و همین علتی برای  بروز این مشکل پوستی در ناحیه کمراست.

مطالب مرتبط ⚡️ :  عوارض مصرف پروتئین وی + نکات مخفی مکمل وی

در مواردی مشاهده شده است که متاسفانه مصرف مکمل های فیک و غیر اصل در بسیاری از ورزشکاران و مخصوصا بدنسازان جوش های پوستی بسیاری به وجود آمده است که پیشنهاد میکنیم مقاله تشخیص مکمل اصلی را حتما برای جلوگیری از این موارد مطالعه کنید.

آلوده شدن پوست یکی از زمینه های ایجاد آکنه

بسیاری از ابزار و دستگاه های موجود در باشگاه ها، آلوده هستند و باکتری روی سطح آنها وجود دارد. به همین دلیل هنگامی که بدنسازان با دستگاه های ورزشی تمرین میکنند بدن آن ها به آن برخورد کرده و سطح پوست کثیف میشود، که همین مورد باعث بروز انواع بیماری پوستی میشود.

علت های اصلی انتقال آلودگی به سطح پوست

  1. انجام حرکات و تمرین روی تشک های که عموم افراد از آن ها استفاده میکنند.
  2. عرق کردن و دیر دوش گرفتن باعث میشود آلودگی به منافذ پوست وارد شود و باعث بیماری های پوستی شود .
  3. استفاده از لباس های ورزشی که جنس آن ها از پلاستیک است ؛ چونکه باعث میشود بدن زودتر عرق کند و همچنین به مرور زمان و انجام ورزش بدن قرمز میشود که همین باعث بروز جوش میشود .
  4. استفاده کردن از لباس های که مدت زیادی شسته نشده اند یا استفاده از حوله کثیف .
جلوگیری از جوش زدن در بدنسازی

جلوگیری از جوش در بدنسازی

برای جلوگیری از بروز این مشکل راه های زیادی وجود دارد که باید حتما آن ها را رعایت کنید، که تا جایی که میتوانید با این مشکل رو به رو نشوید، ما در ادامه همه راه های پیش گیری را توضیح خواهیم داد .

۱ : در ابتدا قبل از ورزش کردن بدن خود را تمیز کنید .

۲ :  در هنگام انجام ورزش چند بار به بدن خود آب اسپری کنید ، چونکه اینکار باعث باز شدن منافذ بسته پوست میشود .

۳ : میتوانید از حوله های تمام نخ استفاده کنید .

۴ :  در جاهای که هوا خنک و نسبتا سرد هست ورزش کنید . چراکه گرما زیاد باعث تعرق زیاد میشود و به همین دلیل فشار روی سطح پوست زیاد شده و چربی زیادی به سطح پوست ترشح میشود و همین امر باعث بسته شدن منافذ تنفسی پوست میشود .

۵ : بعد از تمرین بلافاصله دوش بگیرید تا بدن از باکتری زدوده شود .

۶ : میتوانید هنگام دوش ، بدن خود را اسکراب کنید تا پوست های مرده از بدن جدا شود .

۷ : هنگام ورزش کردن یک ملافه روی دستگاه های بدنسازی بی اندازید.

۸ : هنگامی که ورزش حرفه ای انجام میدهید از غذاهایی با درصد قند کمتر استفاده کنید .

مطالب مرتبط ⚡️ :  نکات مصرف انسولین در بدنسازی و ورزشکاران

*با نکات ذکر شده شما میتوانید جلوگیری از جوش زدن در بدنسازی تا ۷۰ درصد عملی کنید .

درمان جوش در بدنسازی چگونه است ؟

برای درمان و رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد که مهم ترین آن ها را برای شما ذکر میکنیم .

۱ – مصرف مکمل های ورزشی را به تعادل برسانید.

۲ – از دکتر متخصص پوست مشورت بگیرید .

۳ – بعضی از افراد با مشورت پزشک میتوانند قرص اسپیداگتون مصرف کنند .

۴ – استفاده از محلول کلیندامایسین

۵ – استفاده از لوسیون های بدن ضد باکتری

سخن آخر

جوش در بدنسازی مشکل اکثر افرادی است که ورزش های سنگین انجام میدهند، که ما در مقاله مفید و کوتاه از بانی بلاگ همه نکات لازم را برای شما ذکر کردیم و مو به مو علت های که باعث مشکلات پوستی میشوند را برای شما توضیح دادیم و همچنین راه های برای رفع این مشکل در اختیار شما قرار دادیم که اگر مقاله را با دقت بخوانید میتوانید صد در صد این مشکل را رفع کنید . اما نکته قابل توجه این است که برای اینکه هیچ وقت با مشکلات پوستی مواجه نشوید ، همیشه پوست خودرا تمیز نگه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله قیمت گلوتامین را مطالعه کنید . ممنون از همراهی شما.

سوالات متداول

ممکن است برای شما عزیزان سوالاتی یکسان رخ دهد که تیم بانی دارو سعی کرده تمامی این سوال های ابهام دار را به صورت کاملا خلاصه در ادامه برای شما با پاسخ صحیح قرار دهد.

دلیل جوش زدن بعد از باشگاه چیست ؟

مهم ترین علت ایجاد جوش پس از تمرین در باشگاه ، تعریق بیش از حد ، لمس و دراز کش شدن روی وسایل غیر استریل و دارای باکتری باشگاه می باشد.

راه حل های رفع جوش در بدنسازی کدامند ؟

بهترین راهکار ها عبارتند از ؛ ۱ – استفاده از حوله شخصی و شستشوی مرتب آن . ۲- دوش سریع پس از تمرین بدنسازی. ۳- استفاده از لوسیون های آنتی باکتریال. ۴- استفاده از اسپری الکل ۷۰ درصد برای پاک کردن سطوح وسایل باشگاه

جوش های پشت و شانه در بدنسازی طبیعی است ؟

به طور معمول تمامی ورزشکاران با این مشکل رو به رو هستند چراکه سالن های بدنسازی عموما کیپ و دارای هوای مرطوب ناشی از عرق می باشد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)