چاقی با کراتین چگونه است ؟ داروخانه آنلاین بانی دارو
چاقی با کراتین با نکات تجربی

اغلب کسانی که قصد خرید مکمل کراتین را دارند زیاد این سوال را می پرسند که آیا کراتین چاق میکند ؟ در این مقاله که توسط داروخانه آنلاین بانی دارو تهیه شده، در مورد چاقی با کراتین صحبت خواهیم کرد و تلاش می کنیم به این سوال پاسخ بدهیم.

رابطه مکمل کراتین با افزایش وزن چیست ؟

در ابتدا باید مشخص کنید که منظورتان از چاقی چیست؟ برخی از افراد لاغر اندام هستند که وقتی این در مورد تأثیرات کراتین روی چاقی سوال می پرسند منظورشان این است که آیا وزنشان بالا خواهد رفت یا خیر. و برخی دیگر هستند که منظورشان مستقیما چاق شدن و چربی آوردن بدن است. در ادامه به هر دو این موارد پاسخ خواهیم داد.

کراتین ماده ای است که به صورت طبیعی هم در بدن وجود دارد. ۹۵ درصد از این ماده طبیعی در عضلات و به شکل فسفوکراتین ذخیره می شود. به همین دلیل مصرف مکمل کراتین موجب افزایش فرآیند عضله سازی، بالا رفتن قدرت بدنی و افزایش حجم عضلات می شود. از این و این مکمل باعث افزایش وزن شما خواهد شد. و این افزایش وزن در هفته های ابتدایی مصرف به شکل قابل توجهی مشهود خواهد بود.

اگر ترجیح می دهید به جای مکمل های شرکتی از مواد طبیعی برای تأمین کراتین بدن استفاده کنید، بهتر است مقاله کراتین طبیعی بدنسازی را مطالعه نمایید.

کراتین چگونه موجب افزایش وزن می شود؟

نحوه افزایش وزن با مکمل کراتین بدنسازی به واسطه مولکول های آب اتفاق می افتد. کراتین مونوهیدرات که رایج ترین نوع از مکمل کراتین به شمار می رود، در کنار هر مولکول کراتین یک مولکول آب هم دارد که این آب را در عضلات ذخیره می کند. به همین واسطه زمانی که کراتین مصرف می کنید بدن شما به اصطلاح آب آورده و کمی ورم می کند. ورمی که با افزایش وزن همراه است. اما نگران نباشید، چراکه با قطع مصرف کراتین یا کاهش دوز مصرفی، این وزن اضافه به حالت اول باز می گردد.

میزان افزایش وزن با کراتین

بسیاری این سوال را می پرسند که کراتین چند کیلو وزن میدهد ؟ بهتر است بدانید که وزن اولیه ای که طی یکی دو هفته ابتدایی مصرف کراتین، به واسطه احتباس آب (کشیده شدن آب به عضلات بدن) اتفاق می افتد، برای افراد مختلف متفاوت است. اما به صورت میانگین طی این مدت افراد حداقل بین ۰.۵ تا ۱ کیلو و حداکثر بین ۲ تا ۳ کیلو دچار افزایش وزن می شوند. اما این وزن اضافه صرف افزایش قدرت بدنی، برای انجام تمرینات سخت ورزشی می شود و با قطع مصرف کراتین از بین می رود.

مطالب مرتبط ⚡️ :  نکات مصرف انسولین در بدنسازی و ورزشکاران

برای خرید مکمل بدنسازی به وبسایت بانی دارو مراجعه کنید.

چاق شدن با کراتین امکان پذیر است ؟

هنوز هم این سوال باقی است که آیا کراتین چاق میکند ؟ باید بگوییم اگر منظورتان از چاقی چربی آوردن است، خیر. کراتین موجب افزایش توده های چربی در بدن شما نمی شود. حتی اگر کراتین مصرف کنید اما ورزش نکنید، هم میزان چربی های بدن شما تغییری نخواهد کرد. بنابراین نگران چاق شدن با کراتین نباشید، هرچند کراتین می تواند به واسطه افزایش ذخایر آبی، در دوره مصرف موجب اندکی تورم در عضلات شما بشود. البته باید توجه داشته باشید مصرف بی رویه این مکمل میتواند سطح موجود در خون را افزایش داده و به نارسایی های کلیوی منجر شود.

در این باره میتوانید با کمک مقاله آموزشی کراتین خون چیست اطلاعات بیشتری در این راستا از کارشناسان داروکده بانی دارو دریافت کنید

آیا کراتین چاق میکند ؟ نحوه مصرف پودر Creatine برای وزن گیری

مصرف مکمل کراتین برای افراد چاق چگونه است ؟

بهترین نوع کراتین برای افراد چاق کدام است؟ در نگاه اول کراتین مونوهیدارت که با افزایش ظرفیت جذب آب بدن باعث افزایش وزن بدن می شود ممکن است مناسب افراد چاق نباشد، اما بهتر است بدانید که با تنظیم دوز مصرفی و خرید بهترین مارک کراتین، نه تنها می توانید میزان اثرگذاری این مکمل روی افزایش وزن را کنترل کنید، بلکه با افزایش قدرت بدنی برای انجام تمرینات سخت و مداوم فرآیند چربی سوزی را در بدن خود تسریع نمایید.

برای آشنایی بیشتر با دوزهای صحیح مصرفی برای اهداف مختلف، بهتر است مقاله نحوه مصرف کراتین را مطالعه نمایید.

روش چاقی صورت با کراتین

اگر مایلید که صورتتان کمی چاق تر به نظر برسد، بهتر است بدانید که کراتین برای چاقی صورت مفید خواهد بود. البته این اثر مستقیم کراتین نیست، اما به هر حال کراتین ذخایر آب جمع شده در عضلات بدن را افزایش مید هد و موجب بروز کمی تورم می شود، از این رو اگر ورزش های صورت را به شکل مداوم انجام دهید و کراتین هم مصرف کنید، بخشی از تورم حجمی حاصل از آن را روی صورت خود خواهید دید.

نکات استفاده زا کراتین برای چربی سوزی

کراتین هیچ تأثیری رو چربی ها ندارد. یعنی دقیقا همانطور که نمی تواند موجب افزایش ذخایر چربی در بدن شود، تأثیری هم روی فرآیند چربی سوزی ندارد. کراتین به صورت خلاصه تنها انرژی عضلات را زیاد می کند که با تمرینات ورزشی مناسب، این انرژی در راستای عضله سازی مصرف می شود، همین تمرین های سخت و پرفشاری که به موجب کراتین ممکن شده اند می توانند چربی های شما را آب کنند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)