نکات و واقعیت ریزش مو با گینر از داروخانه بانی دارو
آیا ریزش مو با گینر امکان پذیر است ؟

ورزشکاران و بدن سازان برای زودتر رسیدن به اندام دلخواه خود و برای تسریع بخشیدن به افزایش وزن و عضله سازی از انواع مختلفی از مکمل ها استفاده می کنند که هر یک از این مکمل ها دارای خاصیت و ویژگی های خاصی است. یکی از مکمل های بسیار پرطرفدار گینر است که مصرف آن باعث افزایش وزن و عضله سازی می شود. اما مصرف بی رویه این مکمل ممکن است که عوارضی را به همراه داشته باشد مثلا یکی از عوارض این مکمل ریزش مو با گینر می باشد. شما از طریق داروخانه آنلاین بانی دارو می توانید به خرید انواع مکمل های بدن سازی مانند خرید انواع کراتین ها، پروتئین ها و خرید گینر بپردازید.

گینر دارای چه ترکیباتی دارد ؟

گینر یکی از مکمل ‌های بدن سازی است که دارای دو نوع ویت گینر و مس گینر هستند و برای افزایش وزن بدن و عضله سازی از آن‌ها استفاده می‌شود. معمولا به کسانی که خیلی لاغر هستند و با تغذیه نمی‌ توانند وزن شان را بالا ببرند توصیه می شود که از گینر های افزایش دهنده وزن استفاده کنند. این گینر ها را می توانید در خانه نیز تهیه کنید که به آن گینر طبیعی یا خانگی می گویند. شما می توانید با مطالعه مقاله گینر خانگی انواع گینرهای افزایش دهنده وزن و گینرهای افزایش دهنده حجم عضلات یا عضله سازی را درست کنید.

روش صحیح مصرف گینر

 نحوه مصرف گینر به این شکل است که یک بار بعد از بیدار شدن از خواب باید آن را مصرف کرد. و یک بار قبل و بعد از تمرین مصرف شود. همچنین گینرها را باید همراه با ورزش کردن مصرف کنید چرا که اگر بدون ورزش کردن از این مکمل ها استفاده کنید ممکن است دچار عارضه های جدی مانند اختلالات کلیوی و یا چاقی موضعی شوید.

آیا گینر باعث ریزش مو می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که ابتدا ترکیبات موجود در گینر ها را بررسی کنید. در حالت کلی گینر ها دارای ترکیبات مختلفی هستند اما  سه ماده اصلی تشکیل دهنده آن  شامل موارد زیر است:

  1. کربوهیدرات
  2. چربی
  3. پروتئین

معمولا ویت گینرها یا همان گینرهای افزایش دهنده وزن دارای  مقدار زیادی کربوهیدرات برای افزایش کالری هستند که این افزایش کالری ورودی باعث چاق شدن بدن می شود. پزشکان و متخصصان این حوزه در اکثر موارد توصیه می کنند که گینر را نباید همزمان با فیبرها و سبزیجات استفاده کرد چرا که ممکن است باعث ایجاد عوارض مصرف گینر در شما شود البته مصرف بی رویه گینر دارای مضرات و عوارض دیگری نیز است که از جمله عوارض دیگر آن می توان به ایجاد جوش صورت با مصرف گینر اشاره کرد.

تاثیر پودر مس گینر بر موی سر ورزشکاران

ویت گینرها چگونه باعث ریزش مو می شوند؟

پروتیئن موجود در گینرهای افزایش دهنده وزن بسیار پایین است بنابراین اگر از ویت گینر یا گینر افزایش دهنده وزن استفاده می کنید باید بدانید به علت کاهش ورود پروتئین کافی به بدن استفاده  از این گینرها می‌توانند موجب ریزش مو و درنهایت کم پشت شدن مو با مصرف گینر شود. بنابراین در هنگام خرید گینر به ترکیبات به کار رفته در آن بسیار دقت کنید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  طریقه مصرف گینر به صورت حرفه ای  + ویدیو آموزشی

مس گینرها چگونه باعث ریزش مو می شوند؟

گینر های افزایش حجم عضله یا عضله ساز (مس گینر) بدون دریافت کردن چربی باعث رشد عضلات برای ورزشکاران می‌شود. در ترکیبات مس گینرها اغلب کراتین وجود دارد تا تاثیر بیشتری بر عضله سازی داشته باشد. باید بدانید که پروتئین، کراتین و کربوهیدرات افزایش حجم عضله را سریع تر و زمان ریکاوری را کم تر می کند.

کراتین ماده ای بسیار ضروری در ریکاوری است همچنین کراتین می‌تواند با تولید دی هیدروکسی تستوسترون باعث ریزش مو می شود. بنابراین بهتر است این مکمل ها را با آب بسیار زیاد مصرف کنید. پس بهتر است که زمانی که از گینرهای افزایش دهنده حجم عضلات استفاده می کنید باید به این نکته که ریزش مو با گینر چقدر است دقت کنید.

آیا استفاده از گینر باعث چاقی می شود؟

یکی از سوالاتی که اکثر افراد می پرسند این است که آیا گینر صورت را چاق می کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ترکیبات ویت گینرها (گینرهای افزایش دهنده وزن) طوری است که دارای خاصیت چاق کنندگی می باشد و باعث چاقی صورت نیز می شوند. و اگر بدون ورزش کردن استفاده شود دارای عوارضی مانند چاقی می شود.

تفاوت بین ویت گینر و مس گینر چیست؟

باید بگوییم که مس گینر ها به افزایش حجم عضلات یا عضله سازی کمک می کنند و در ترکیباتشان دارای پروتئین بیشتری نسبت به سایر ترکیبات هستند و ویت گینر ها به افزایش وزن کمک می کنند و در ترکیباتشان دارای کربوهیدرات بیشتری هستند.

عوارض مصرف طولانی مدت مس گینرها

استفاده از مس گینرها یا گینرهای افزایش دهنده حجم در طولانی مدت عوارض زیر را به دنبال دارد:

  1. مشکلات گوارشی
  2. مشکلات کلیوی
  3. ریزش مو

آیا برند های ایرانی گینر باعث ریزش مو می شوند؟

سوال دیگری که بسیاری از افراد می پرسند در مورد برند و گینرهای ایرانی یا خارجی است بعضی ها بر این باورند که ریزش مو با گینر ایرانی ممکن است رخ دهد؟ در حقیقت باید گفت که این باور کاملا غلط است. گینرهای  ایرانی یا خارجی از نظر کیفیت تفاوتی با هم ندارند و تنها نکته مهم ترکیبات به کار رفته در ساخت گینر است و گینری مناسب است که در آن ترکیبات درستی بکار رفته باشد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)