مهم ترین مکمل ها برای دوچرخه سواری کدامند ؟ بانی دارو
بهترین مکمل برای دوچرخه سواری به همراه نکات مهم

یکی از مهم ترین نگرانی های ورزشکاران، خصوصا افراد مبتدی، تدوین یک رژیم غذایی مناسب است. بی شک استفاده و خرید مکمل بدنسازی برای تقویت و تامین انرژی برای تمرینات، جزء اصلی رژیم روزانه ورزشکاران است. این مسئله در ورزش های استقامتی شدید مانند دوچرخه سواری، اهمیتی دوچندان دارد‌. اما نگران نباشید! در این مقاله از داروخانه اینترنتی بانی دارو به معرفی بهترین مکمل برای دوچرخه سواری خواهیم پرداخت که می تواند شما را در تدوین یک رژیم تکمیلی مناسب یاری نماید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آیا دوچرخه سواران باید از مکمل استفاده کنند؟

جواب روشن است. بله! ورزش دوچرخه سواری یکی از شدید ترین انواع تمرینات استقامتی هوازی است. بنابراین بدن ورزشکار بایستی از نظر کربوهیدرات، چربی، املاح معدنی و خصوصا پروتئین کاملا تامین باشد. از آن جا که رژیم غذایی معمولی روزانه نمی تواند تامین کننده مقادیر مورد نیاز ورزشکاران باشد، استفاده از مکمل ها توصیه می شود.

از بهترین مکمل برای دوچرخه سواری می توان به پروتئین وی، کافئین، کراتین مونوهیدرات و گلوتامین اشاره کرد.

نیاز دوچرخه سواران به مکمل بدنسازی

چرا مصرف مکمل برای دوچرخه سواری توصیه می شود؟

ممکن است از خودتان بپرسید که چرا تا این اندازه بر مصرف مکمل ها پافشاری می کنیم؟ بگذارید با یک مثال شروع کنیم. برای مثال مکمل کراتین یکی از آمینواسید های مهم بدن است که روزانه به میزان ۲۰ گرم برای حفظ ماهیچه های بدن دوچرخه سواران حرفه ای مورد نیاز است.

هر نیم کیلو گوشت قرمز تنها ۲ گرم کراتین دارد و برای تامین این مقدار، دوچرخه سواران باید روزانه ۵ کیلوگرم گوشت قرمز مصرف کنند. اما یک قاشق از پودر کراتین ۵ گرم کراتین دارد و این یعنی ۴ قاشق در روز.بنابراین استفاده از مکمل ها، نیاز بدن را به شکلی بسیار سریع تر و اثربخش تر تامین می کنند. اما باید ذکر کنیم این موارد تقریبی بوده و بهتر است مطلب نحوه مصرف کراتین را مطالعه کنید.

کربوهیدرات ها، جزء جدایی ناپذیر رژیم غذایی دوچرخه سواران

سوخت لازم برای فعالیت های شدید از کربوهیدرات و گلیکوژن موجود در کبد و ماهیچه تامین می شود. بنابراین یک رژیم غذایی مناسب برای ذخیره سازی مجدد منابع چربی و کربوهیدرات ضروری است. ورزشکاران معمولا ۲ برابر افرادی با فعالیت روزانه معمولی، به کربوهیدرات نیاز دارند.

پروتئین ها، برای تقویت عضلات پای دوچرخه سواران ضروری اند

پروتئین ها اصلی ترین بخش سازنده عضلات محسوب می شوند. آمینواسیدها پیش ساز های پروتئینی هستند که به مقدار زیاد در مکمل هایی از جمله پروتئین وی و BCAA موجودند.تامین پروتئین کافی پیش، حین و پس از تمرین به افزایش عضله سازی و جلوگیری از تخریب ماهیچه ها کمک می کند.

الکترولیت ها و مواد معدنی، کلید حفظ پایداری بدن دوچرخه سواران

یون های سدیم و پتاسیم و منیزیم از مهم ترین الکترولیت های بدن هستند که برای فرماندهی مغز، حفظ فشار خون طبیعی و کارکرد مناسب ماهیچه ها ضروری اند. از طرفی طی تعریق و ورزش های شدید بسیاری از این مواد از طریق پوست، همراه با آب دفع می شوند.

چه مکمل هایی برای دوچرخه سواری خوب است؟

بطور میانگین، دوچرخه سواران غیرحرفه ای هفتگی تا ۳۰۰ کیلومتر رکاب می زنند. این عدد در دوچرخه سواران حرفه ای تا ۱۰۰۰ کیلومتر در هفته نیز می رسد. بنابراین کالری سوزانده شده ورزشکاران می تواند تا بیش از ۲۰۰۰ کالری در روز برسد.

تامین انرژی طی ورزش های استقامتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل مکمل های متنوعی برای تامین انرژی و تقویت عضلات ورزشکاران برای وعده های تمرینی طولانی بدون خستگی تولید شده اند. در ادامه به لیست کاملی از بهترین مکمل های لازم برای دوچرخه سواران خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط ⚡️ :  آیا زدن موی بدن در بدنسازی صحیح است ؟

پیشنهاد می شود مقاله بهترین مکمل برای بوکس را نیز برای درک و آشنایی بهتر با مکمل های مناسب انواع ورزش ها مطالعه کنید.

مصرف پودر پروتئین وی برای دوچرخه سواران

۱- پروتئین وی، بهترین مکمل مخصوص تقویت پاها برای دوچرخه سواران

مکمل وی یا Whey protein شامل منبع کاملی از اسید آمینه های ضروری است که برای تقویت عضلات، ریکاوری سریع و کمک به سنتز پروتئین ماهیچه های پا موثر است. مصرف ۱.۲ الی ۲.۲ گرم پودر پروتئین وی به ازای هر کیلو وزن بدن در روز توصیه می شود. ضمنن میتوانید برای خرید پروتئین وی از داروخانه بانی دارو با تخفیف اقدام کنید.

این مقدار را می توانید در ۳ وعده قبل از تمرین ، بلافاصله بعد از تمرین و هنگام صبح، بعد از خواب شبانه مصرف کنید. همچنین می توانید برای خشو طعم شدن این مکمل از بستنی یا نوشیدنی استفاده کنید.

مکمل گینر جهت افزایش توده عضلانی

۲- مکمل گینر جهت افزایش توده عضلانی

از گذشته تا بحال تمامی بدنسازان و ورزشکاران رشته های استقامتی برای جبران چربی ها و حجم از دست رفته بدنشان در هنگام تمرینات از مکمل های وی پروتئین و البته گینر استفاده می کنند ! چراکه پودر های گینر دارای فواید بسیاری برای جایگزینی کربوهیدرات و توده چربی به همراه دارد.

پیشنهاد می شود دوچرخه سواران برای جبران حجم سوزانده شده در هنگام تعریق و رکاب زدن در مسافت های طولانی حتما خرید گینر را در برنامه مکمل های خود جای دهند و از این داروی کمک ورزشی غافل نشود. ضمنن استفاده از Gainer به همراه کراتین یکی از بهترین روش های عضله سازی می باشد که توسط مربیان توصیه شده است.

شما می توانید برای شروع به طور مثال با خرید گینر ۲ کیلویی از داروخانه بانی دارو استارت استفاده از محصول کمک غذایی را بزنید و در صورت رضایت آن را ادامه دهید.

۲- بتاآلانین، مکمل مخصوص استقامت در ورزش دوچرخه سواری

بتاآلانین از مهم ترین آمینواسیدها برای تقویت بدن و آمادگی جهت تمرینات استقامتی است. مصرف روزانه ۳ گرم بتاآلانین در روز می تواند انرژی شما را برای یک تمرین اثربخش تامین کند. با این حال فراموش نکنید که مصرف روزانه بیش از ۵ گرم بتاآلانین می تواند باعث درجاتی از بی حسی موقت در اندام ها (پاراستزی) شود.

کراتین مکمل مناسب دوچرخه سواران
کراتین مکمل مناسب دوچرخه سواران

۲- کراتین به افزایش عملکرد بی هوازی عضلات در دوچرخه سواران کمک می کند

کراتین مونوهیدرات یا اصطلاحا کراتین بدنسازی ترکیبی از ۳ آمینواسید آرژنین، گلایسین و متیونین است که با داشتن ذخایر غنی فسفوکراتین به افزایش انرژی در طول تمرین و کاهش خستگی عضلانی کمک می کند.

این ترکیب با کمک به چرخه بی هوازی سلول ها، زمان ریکاوری بدن را کاهش می دهد و از بهترین مکمل های افزایش استقامت و ضد تجزیه پروتئین عضلات محسوب می شود.

بدن یک ورزشکار روزانه به ۲ تا ۲۰ گرم کراتین نیاز دارد که می تواند در یک تا ۴ وعده مصرف شود. یکی از عوارض مهم مصرف بیش از اندازه این مومل افزایش وزن است. از این رو بهتر است برای تعیین میزان نیاز خود با یک مربی تغذیه ورزشی مشورت کنید.

۴- کافئین، برای حفظ انرژی در طول تمرین دوچرخه سواری مهم است

کافئین یکی از شناخته شده ترین ترکیباتی است که در قهوه و چای و نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد. مکمل های کافئین مانند قرص کافئین یا پودر کافئین دارای درصد بالایی از این ماده هستند که با اثر بر روی سیستم CNS (سیستم عصبی مرکزی) به کاهش خستگی کمک می کند.

به همین منظور مصرف روزانه ۱ تا ۳ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلو وزن بدن توصیه می شود که برای اثرگذاری بیشتر بهتر است یک ساعت قبل از ورزش مصرف شود.

مطالب مرتبط ⚡️ :  تفاوت گینر و پروتئین وی در چیست ؟

۵- مکمل های نیترات برای حفظ فعالیت هوازی در ورزش های استقامتی

نیتریک اکسایدها (NO) به افزایش تنفس سلولی و پایداری بدن طی فعالیت های استقامتی مثل دوچرخه سواری کمک می کنند. پیشنهاد می شود که مکمل نیتریک اکسید به صورت تک دوز قبل از صبحانه، یک دوز ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تمرین، یک دوز بعد از تمرین و یک دوز ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از خواب (۴ تا تک دوز در روز) مصرف شود.

همچنین مصرف ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ سی سی ویتامین C به بالا نگه داشتن نیترات خون در بلندمدت کمک می کند.

۶- مکمل BCAA به حفظ انرژی به دوچرخه سواران کمک می کند

این مکمل با داشتن طیف وسیعی از اسیدهای آمینه شاخه دار از ترشح تریپتوفان در مغز و کاهش خستگی در طی دوچرخه سواری کمک می کند. همچنین با داشتن مقدار زیادی کربوهیدرات و مواد معدنی به حفظ انرژی و جلوگیری از شکست پروتئین های عضلانی کمک کرده و به نوعی بهترین مکمل کالری سوزی برای دوچرخه سواری محسوب می شود.

۷- گلوتامین، برای جلوگیری از تحلیل عضلات پای دوچرخه سواران ضروری است

گلوتامین فراوان ترین اسید آمینه موجود در بدن است.با وجود نقش مهم گلوتامین در ساختار سلولی ماهیچه ها و سیستم دفاعی بدن، این اسیدآمینه در طی ورزش شدید به سرعت می سوزند و کاهش می یابد. این موضوع می تواند بدن را در معرض پروتئین سوزی و همچنین تضعیف سیستم ایمنی و انواعی از عفونت ها قرار دهد.

بدین منظور مصرف روزانه ۲۰ گرم گلوتامین از طریق مصرف مکمل های گلوتامین توصیه می شود.

بالابردن کیفیت اکسیژن رسانی در تمرینات طولانی دوچرخه سواری با سدیم فسفات

یکی از دلایل عمده خستگی بافتی، کاهش خونرسانی در بافت است که باعث اکسیژن رسانی ناقص بافت و در نتیجه کم شدن عملکرد عضلانی می شود. سدیم فسفات یکی از مکمل های مفید جهت ورزش های استقامتی مانند دوچرخه سواری‌، شنا و تنیس است که ۳ تا ۵ گرم از این مکمل در طول روز می تواند به افزایش کارآیی گلبول های قرمز برای اکسیژن رسانی کمک کند.

جمع بندی

همانطور که گفتیم، مصرف مکمل های ورزشی برای افزایش توان بدن در طی ورزش های استقامتی شدت بالا مانند دوچرخه سواری بسیار مهم است. در این مقاله از مجله سلامت بانی بلاگ سعی کردیم تا بهترین مکمل برای دوچرخه سواری را به شما معرفی کنیم. شما عزیزان همواره می توانید برای پیدا کردن بهترین مکمل برای خود، از کارشناسان ما در بانی بلاگ مشورت بگیرید.

فراموش نکنید که از نکات مهم پیش از مصرف مکمل ها، توجه به اصالت کالا و تاریخ انقضای آن است. داروخانه اینترنتی بانی دارو مفتخر است که مکمل های ورزشی را با بهترین قیمت و اصالت کالا در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای اطلاع از قیمت مکمل ها و قیمت گلوتامین بانی دارو می توانید با همکاران ما از طریق شماره تلفن های زیر در تماس باشید. همچنین برای دسترسی به سایر مقالات نیز می توانید به سایت اینترنتی بانی بلاگ مراجعه نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)