بهترین مکمل برای بوکسور ها چیست ؟ بانی دارو
بهترین مکمل برای بوکس کدام است؟

این که همیشه در بوکس و سایر هنرهای رزمی بهترین عملکرد را داشته باشید کار سختی است چون هم از نظر ذهنی و از هم نظر جسمی بوکسر خسته می شود. انگیزه، نظم، انظباط، تغذیه کافی و رژیم تمرینی برای آماده شدن برای رینگ ضروری هستند اما اغلب کافی نیستند. در این مواقع؛ مکمل ها نقش مهمی برای بوکسرها ایفا می کنند. اما اثربخشی و ایمنی آنها بر اساس فرمولاسیون مواد تشکیل دهنده برندها متفاوت است.

بر اساس تحقیقاتی که از کارشناسان مربوطه داشته ایم؛ در این نوشته ما به این سوالاتی مانند بهترین مکمل برای بوکس چیست و چرا باید از آنها استفاده کرد و دقیقا چگونه می توانند اثر بخش باشند پاسخ خواهیم داد. در نهایت شما می توانید برای خرید مکمل بدنسازی از داروخانه آنلاین بانی دارو کمک بگیرید.

فواید بوکس برای بدنسازی  و فیتنس

بوکس یک ورزش رزمی است که از آن برای آموزش افراد برای اجرای هنر ضربه زدن و همچنین آمادگی جسمانی عمومی استفاده شده است.اخیراً به عنوان نوعی ورزش محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. هنگامی که افراد برای تناسب اندام بوکس می کنند، اغلب از کیسه بوکس استفاده می کنند و از تماس فیزیکی که می تواند منجر به ضربه مغزی و آسیب های دیگر شود اجتناب می کنند. انجام این ورزش نه تنها یک راه عالی برای بهبود آمادگی جسمانی شماست، بلکه یک راه سرگرم کننده برای به چالش کشیدن ذهن و بدن است. در ادامه به فواید بوکس برای بدنسازی و فیتنس اشاره خواهیم کرد:

 1. سلامت قلب را بهبود می بخشد

بوکسورها باید این توانایی را داشته باشند که در طول یک جلسه تمرینی یا مسابقه بوکس، مسابقات مکرر فعالیت با شدت بالا را انجام دهند. این ورزش شکلی از تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) است و می تواند بدن شما را مجبور کند تا به طور مکرر فعالیت های شدید را حفظ کند. تمرین تناوبی با شدت بالا با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی مرتبط است. به علاوه، بوکس می تواند آمادگی هوازی شما را بهبود بخشد.

 1. به کاهش وزن کمک می کند

نشان داده شده است که تمرینات بوکس با شدت بالا باعث کاهش چربی بدن و بهبود ترکیب کلی بدن نسبت به سایر فعالیت ها مانند پیاده روی سریع می شود. به عنوان مثال، یک فرد ۶۸ کیلوگرمی می تواند در یک جلسه ۶۰ دقیقه ای ۳۹۰ تا ۵۵۸ کالری یا بیشتر از آن را بسوزاند. تعداد کالری سوزانده شده بر اساس سطح شدت و همچنین عواملی مانند اینکه آیا شما در حال ضربه زدن به کیسه هستید یا اسپارینگ متفاوت خواهد بود.

 1. قدرت کل بدن را افزایش می دهد

در حالی که بیشتر مردم ممکن است فکر کنند قدرت مشت زدن فقط از شانه می آید، عمل پرتاب مشت کل بدن را درگیر می کند.یک مشت خوب شامل فشار دادن اندام تحتانی به زمین و هماهنگی بقیه بدن برای رساندن قدرت از طریق ضربه است. بنابراین، اندام تحتانی و همچنین عضلات مرکزی بخش مهمی از حرکت مشت زدن هستند.

 1. تعادل را بهبود می بخشد

بوکس یک فعالیت فشرده حرکتی است که شامل کار هماهنگ شده با پا، توسعه استراتژی های حرکتی واکنشی برای تغییر شرایط، و قدرت عضلانی ذکر شده در بالا است. همه اینها به بهبود ویژگی های تعادل کمک می کند. در واقع، یک مطالعه نشان داد که یک برنامه بوکس تعادل را در بین افرادی که سکته کرده اند بهبود می بخشد.

مطالب مرتبط ⚡️ :  فواید بی نظیر شیر خشک برای بدنسازی و بزرگسالان

علاوه بر این، بوکس به عنوان روشی برای درمان بیماری پارکینسون – یک بیماری عصبی ناتوان کننده که بر توانایی بدن برای انجام حرکات پیچیده تأثیر می گذارد – استفاده شده است.

 1. استرس را کاهش می دهد

یک اثر واقعاً تسکین دهنده وجود دارد که ناشی از رها کردن استرس به روشی سالم است.تمرینات بوکس می‌تواند در طول تمرین از نظر شدت متفاوت باشد، اگرچه بیشتر برنامه‌های تمرینی بوکس و آماده‌سازی از پروتکل HIIT پیروی می‌کنند که می‌تواند به کاهش استرس کمک کند.

 1. فشار خون را کاهش می دهد

تمرینات بوکس و HIIT به طور کلی نشان داده شده است که هم فشار خون سیستولیک و هم فشار خون دیاستولیک را کاهش می دهد و به کاهش استرس روی رگ های خونی کمک می کند. فشار خون بالا پیش درآمدی برای تجربه رویدادهای جدی تر مانند حملات قلبی و سکته است.

چرا بوکسورها باید مکمل مصرف کنند؟

بوکسورها، مبارزان MMA، کشتی گیران و سایر ورزشکاران رزمی باید مکمل های قانونی با کیفیت بالا را از برندهای مورد اعتماد خریداری کنند:

آن‌ها اغلب با الزامات شدید جلسات تمرینی با شدت بالا همراه با خستگی، درد، استرس، آسیب‌های مختلف، خطرات سلامتی و سایر چالش‌های ورزش‌های رزمی روبرو هستند. این مکمل ها برای افزایش استقامت، بهبود قابل توجه عملکرد و کمک به ریکاوری و تغذیه بدن بوکسورها ضروری هستند.

چه مکملی برای ورزش بوکس مناسب است ؟

مکمل هایی که بوکسورها باید مصرف کنند عبارتند از:

 • پروتئین آب پنیر
 • کراتین
 • مولتی ویتامین
 • روغن ماهی
 • کافئین
 • روغن CBD

مکمل های پروتئین آب پنیر

پروتئین یک ماده مغذی حیاتی برای بوکسورها و سایر ورزشکاران رزمی است زیرا برای رشد و ریکاوری عضلات، کاهش وزن و حفظ توده عضلانی در حین آماده شدن برای مسابقات حیاتی است. اگر بوکسورها، MMA و سایر مبارزان پروتئین کافی مصرف نکنند، توده عضلانی بدون چربی را از دست می‌دهند و ضعیف‌تر می‌شوند.

میزان پروتئین توصیه شده روزانه برای بوکسورها تا ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن آنها است.

از آنجایی که بوکس تقریباً به تمرین روزانه نیاز دارد، دریافت تمام مواد مغذی لازم تنها از طریق غذا، تقریبا غیرممکن است. برای کمک به ترمیم سریعتر بافت عضلانی پس از تمرین و بازیابی قدرت برای جلسه تمرین بعدی، به پروتئین اضافی نیاز دارید.

مصرف ۲۰ تا ۳۰ گرم پودر پروتئین آب پنیر با کیفیت بالا در هر وعده بلافاصله بعد از تمرین یکی از بهترین راه‌های تکیل رژیم غذایی بوکسور است.

استفاده از این مکمل برای برآورده کردن تمام نیازهای پروتئین روزانه یک روش ایده آل است چون مقرون به صرفه است و تهیه آن ساده است و سریعتر از غذاهای مبتنی بر پروتئین یا سایر انواع مکمل های پودر پروتئین مانند سویا جذب می شود.

مطالب مرتبط ⚡️ :  فواید دوچرخه ثابت و چربی سوزی فوری در منزل

برای خرید پروتئین وی  از داروخانه آنلاین بانی دارو کلیک کنید.

بوکسر ها باید کرایتن مصرف کنند ؟

کراتین از سه اسید آمینه گلیسین، ال-آرژنین و ال-متیونین تشکیل شده است. مطالعات نشان می‌دهد که کراتین می‌تواند توده عضلانی بدون چربی، قدرت کلی، نیرو و عملکرد را در ورزشکارانی که در جلسات تمرینی با شدت بالا (مانند بوکس، کشتی، جودو، تمرین با وزنه و سایر ورزش‌های مشابه) شرکت می کنند را افزایش می دهد.

با افزایش ذخایر فسفوکراتین در عضلات، کراتین می تواند به رشد و قوی تر شدن آنها کمک کند.

کراتین همچنین ATP (آدنوزین تری فسفات) بیشتری را در بدن شما ایجاد می کند و انرژی عضلانی بیشتری برای بدن شما فراهم می کند. بعلاوه، ثابت شده است که ریکاوری عضلانی پس از ورزش شدید را افزایش می دهد.

بوکسورهایی که روزانه حدود ۰.۰۳ گرم کراتین مونوهیدرات ۰.۰۳ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن خود را بعد از غذا و تمرین مصرف می کنند، ممکن است استقامت و ظرفیت ورزش خود را افزایش دهند و قدرت مشت زدن خود را در طول تمرینات و مسابقات بوکس حفظ کنند.

برای خرید کراتین بدنسازی از داروخانه آنلاین بانی دارو کلیک کنید.

۴/۵ - (۳ امتیاز)