روش تقویت عضلات گردن از بانی دارو
تقویت عضلات گردن و راه های داشتن گردن کلفت و ماهیچه ای

تقویت عضلات گردن برای اکثر ورزشکاران از الویت های برنامه بدنسازی میباشد.داشتن برنامه ورزشی ، تغذیه کامل و درست و همچنین مصرف و خرید مکمل بدنسازی از رازهای داشتن گردن عضله ایی است. در داروخانه اینترنتی بانی دارو شما راهکارها و فوت و فن های شگفت انگیزی را آموزش میبینید که گردن پرحجم دلخواه خودتان را بدست بیاورید.

گردن عضله ایی چه نقشی در هیکل شما دارد؟

خیلی از کسانی که ورزش را به صورت حرفه ایی انجام میدهند مخصوصا بوکسورها و کشتی گیرها گردن عضله ایی و پرحجمی دارند که قدرت و استقامت آنها را افزایش میدهد.اندازه گردن باید متناسب با قد و وزن و حجم ماهیچه های بدن باشد.بعضی ها گردن کلفت داشتن را معیار جذابیت و زیبایی میدانند.

چقدر عضله های گردن روی نیروی شما تاثیر دارد؟

تقویت  عضلات گردن بدنساز به طور کلی استقامت و نیروی بدن را افزایش میدهد.تاثیر مثبت عضله های قدرتمند گردن بر روی فشار ماهیچه دلتوئید و ذوزنقه ای بسیار مفید است.گردن در بیشتر ورزش ها نقش دارد و توان بالاتنه را افزایش میدهد. پل ارتباطی کل بدن و سر انسان، گردن است و یکی از مهمترین اندام های بدن به حساب می آید.داشتن گردن قدرتمند خیلی به سلامتی بدن شما کمک میکند.

ضمنن میتوانید برای بهبود رشد حجمی مایچه های خود از مواد غذایی همچون سیب زمینی نیز استفاده کنید که در مقاله فواید سیب زمینی در بدنسازی به طور کامل به آن پرداخته ایم و با مطالعه آن متوجه روند مورد نظر خواهید شد.

گردن پر حجم به چه قیمتی؟

گاهی چاقی مفرط یکی از دلایل داشتن گردنی چاق و احاطه شده از چربی است.وقتی بافت گردن عضله ایی باشد و تلاش شما برای تقویت عضلات گردن بیشتر باشد،گردن سر سخت و نیرومند است.از جمله خطرات و مضرات گردن چاق:

۱_گردنی که بافت چربی فراوان دارد با تنگ کردن مجاری تنفسی ، مشکلات تنفسی و خفگی در خواب را ممکن میسازد‌.

۲_به طور کلی چربی بالاتنه و صد البته چربی گردن خطرناک میباشد و مشکلات قلبی و عروقی را بوجود میاورد.

۳_گردن چربی دار بسیار نرم است و در معرض خطرات جدی قرار دارد.

چطور در خانه عضلات گردن را تقویت کنیم؟

کم تحرکی و دور بودن از ورزش یکی از عواملی است که موجب چاقی و اضافه شدن چربی های بدن میشوند.هرگز فراموش نکنید که در قرن اخیر به علت ماشینی شدن کارها و پشت میز نشستن های طولانی، ورزش از مهمترین برنامه های زندگی میباشد.ما چند ورزش ساده و راحت را برای تقویت ماهیچه های گردن به شما آموزش میدهیم.

خم کردن گردن به جلو

شما میتونید این حرکت را در ۳ست ۱۲بار تکرار کنید.البته بسته به شرایط بدن تعداد ست ها و انجام حرکت را کم یا زیاد کنید.هرگز به گردنتان بیش از حد فشار نیاورید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  مصرف گینر بدون ورزش امکان پذیز است ؟

۱_صاف بایستید یا بنشینید به طوری که ستون فقرات صاف باشد.قوز نکنید.

۲_سر خود را آرام خم کنید.

۳_سر را به پایین ببرید به طوری که چانه شما به سینه بچسبد.

۴_در این حالت دهانتان بسته باشد.چند ثانیه در این حالت بمانید‌.

۵_به آرامی سرتان را به حالت اول برگردانید.

حالت خوابیده

در این حالت شما روی یک بالش یا یک نیمکت دراز بکشید به طوری که پشت شما روی آن سطح قراربگیرد.۳ست ۱۰تا۲۰بار تکرار کنید.این نوع تمرین به وسیله ورزشی خاصی نیاز ندارد.

۱_ستون فقرات را روی سطح قرار دهید به طوری که گردن شما روی بالش یا نیمکت قرار نداشته باشد.

۲_گردن خود را به آرامی به عقب ببرید.

۳_چند ثانیه با دهان بسته در این حالت قرار بگیرید.

۴_گردن را به حالت اولیه برگردانید.

خم کردن گردن از بغل

این تمرین میتواند با تجهیزات ورزشی و یا بدون تجهیزات انجام بگیرد.وزنه،بند کشی از جمله وسایلی است که فشار وارده بر ماهیچه های گردن را بالا میبرد.

۱_صاف بنشینید و یا بایستید،مستقیما به جلو نگاه کنید.

۲_سرتان را به پهلو خم کنید جوری که گوش به شانه بچسبد.

۳_شانه صاف باشد و در حین تمرین شانه ها را خم نکنید.

۴_برگشت به حالت اولیه

ورزش باستانی مثل دمبل چطور روی عضلات گردن تاثیر میگذارد؟

در اکثر خانه های ایرانی دمبل دیده میشود.اما آیا میدونید که چقدر استفاده از دمبل و فقط دکوری نبودن این وسیله ورزشی  روی سلامتی بدن میتواند مفید باشد؟در اینجا به شما بهترین روش استفاده این وسیله را  میگویم. فقط کافیه یک جفت دمبل داشته باشید برای تقویت عضلات گردن.اگر تازه کار هستین از دمبل های با وزن بالا استفاده نکنید.

۱_دمبل ها را در دودست بگیرید.کف دست ها رو به بدن باشد.

۲_نفس خود را حبس کنید.شانه ها بالا،مچ و آرنج خم نباشد و بازو ها کاملا صاف باشند.

۳_چند ثانیه در این وضعیت بمانید.

۴_برگشت به حالت اولیه و بیرون دادن نفس.

اثر تمرین ورزشی روی گردن

تمرینات ورزشی یکی از روش های حجیم کردن گردن است ولی میتواند گرفتگی و خشکی ماهیچه ها را هم از بین میبرد.انعطاف پذیری عضلات گردن بالا میرود و درد را گاهش میدهد.تمرینات قدرتی و کششی از آسیب های گردن و ستون فقرات جلوگیری میکند

مکمل کراتین بدنسازی یکی از مکمل هایی است که قدرت فیزیکی شما را برای انجام تمرینات ورزشی بالا میبرد.شما میتوانید قبل از تمرین از این مکمل استفاده کنید.که عضلات نیرومندی داشته باشید و تقویت ماهیچه ها را بالا ببرید.

داشتن استراحت چقدر روی گردن کلفت و قوی تاثیر میگذارد؟

استراحت کافی تاثیر مستقیم روی عضله سازی و بازسازی عضلات  دارد.برای تقویت رگ های گردن بعد از تمرینات ورزشی به خودتان فرصت استراحت بدهید.اگر فعالیت ورزشی شما طولانی و نادرست باشد بجای تاثیر مثبت باعث درد و اذیت شدن مخصوصا در هنگام خواب میشود.لازم نیست هر روز تمرین کنید بدن شما نیازمند استراحت ریکاوری است.

مطالب مرتبط ⚡️ :  درباره عوارض مکمل بدنسازی چه می دانید؟

از خوردن نوشیدنی های ورزشی *قافل نشوید که به شما فرصت های کوتاه استراحت میدهد  و علاوه بر این به بازسازی ریکاوری بدن کمک میکند و غیر مستقیم به تقویت عضلات گردن منجر میشود.

چی بخوریم که گردن حجیم داشته باشیم؟

شما هر چقدر ورزش کنید و برای برنامه ورزشی وقت بگذارید اگر به رژیم غذای کم اهمیت باشید هرگز به عضلات پرحجم و قوی دست پیدا نمی کنید.برای عضله سازی در برنامه غذایی پروتئین و کربوهیدارت و مقدار کمی چربی سالم نیاز دارید.کربوهیدارت به عضلات سوخت می رساند و پروتئین ساخت عضلات را انجام میدهد.پروتئین را میشود از مکمل پروتئین وی تامین کرد.اما سعی کنید اول از منابع غذایی نیاز بدن را برطرف کنید.

مواد غذایی در دسترس برای عضله سازی گردن

بالا بردن حجم ماهیچه های گردن در خانه با بهترین و سالم ترین مواد غذایی غنی از پروتئین و کربوهیدارت،چربی،ویتامین ها و مواد معدنی و املاح مورد نیاز بدن باشد کار سختی نیست.از جمله این غذا ها:

ماهی معجزه دریایی پرخاصیت

  • ماهی ها بخصوص ماهی سالمون و قزل آلا از جمله گوشت های مصرفی میباشد که چربی امگا۳ دارند.چربی مفید موجود در گوشت ماهی مانع تجزیه عضلات در تمرین های سخت ورزشی میشوند و علاوه بر این التهابات بدن را نیز به خصوص در استخوان ها از بین میبرد.

جوانه،غذای مینیاتوری ولی بمب عضله ساز

  • جوانه ها منابع غنی ولی کوچک هستند که نسبت سایر مواد غذایی بیشترین مواد مغزی را دارند،حتی ۳۰برابر بیشتر از سبزیجات ارگانیکی که در خانه و مزرعه های ارگانیک پرورش یافته اند.جوانه ماش،لوبیا،گندم،نخود و عدس و تخمه آفتاب گردان ازجمله جوانه هایی هستند که برای تقویت عضلات گردن، قابل مصرف میباشند.
۵/۵ - (۱ امتیاز)