روش افزایش وزن و چاقی با گینر از داروخانه بانی دارو
آیا چاقی با گینر امکان پذیر است ؟

بسیاری از بدنسازان در دروه حجم سازی و کات برای زودتر رسیدن به اندام ایده آل خود به دنبال چاقی با گینر هستند. Giner ها جزو مکمل هایی هستند که بدنسازان برای افزایش وزن و عضله سازی از آن استفاده می کنند. سوال اکثر افرادی که از این مکمل ها استفاده می کنند این است که آیا مصرف و خرید مکمل بدنسازی به طور مثال خرید گینر باعث اضافه وزن و چاقی می شود؟ آیا گینر صورت را چاق می کند؟ در این مقاله از داروخانه آنلاین بانی دارو همراه ما باشید تا به طور کامل پاسخ سوالات خود را بیابید.

مکمل گینر چگونه عمل میکند و مناسب چه افرادی است؟

گینر مکمل ورزشی و یا تغذیه ای است که تشکیل شده از کربوهیدرات، پروتئین، چربی، آمینواسیدها و مواد معدنی هستند. این مکمل جزو محصولات پرکالری است و برای افرادی که به سختی افزایش وزن پیدا می کنند (در اصطلاح به این افراد هارد گینر می گویند) مناسب است. مصرف گینر برای همه افراد مناسب نیست به خصوص کسانی که بدن آن ها از لحاظ استایل وزنی روی فرم هستند زیرا این افراد در صورت استفاده از این مکمل ممکن است دچار عوارض آن مانند چاقی با گینر شوند.

نکته: مصرف بدون تجویز پزشک یا مربی بدنسازی و همچنین مصرف بی رویه گینر باعث ایجاد اختلالاتی در بدن می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله عوارض گینر را مطالعه کنید.

چه کسانی باید از گینر استفاده کنند ؟

 1. افرادی که دارای لاغری بیش از حد یا سوء تغذیه هستند.
 2. کسانی که در سنین بلوغ هستند و قصد دارند استایل مناسب وزنی بگیرند.
 3. افرادی که هارد گینر هستند و به سختی افزایش وزن پیدا می کنند.
چاق شدن صورت با پودر گینر - بانی بلاگ

آیا گینر صورت را چاق می کند ؟

اگر شما فرد لاغری هستید مسلما صورت شما نیز استخوانی و لاغر است و یا اگر از رژیم های لاغری استفاده می کنید چربی به طور کلی از همه قسمت های بدن شما کم می شود. بنابراین عکس این قضیه هم صدق می کند یعنی اگر شما از رژیم های خاصی برای چاقی استفاده می کنید همه قسمت های بدن شما چاق می شود.

امروزه صورت پر و چاق یکی از معیارهای زیبایی محسوب می شود و بسیاری از افراد تمایل دارند در کنار داشتن اندام خوب و مناسب، صورتی گرد و چاق داشته باشند. همان طور که قبل تر توضیح دادیم گینر ها بسیار پرکالری هستند و استفاده از آن ها برای افرادی که از وزن مطلوبی برخوردار هستند مناسب نیست. اما اگر شما فردی لاغر هستید با استفاده از این مکمل می توانید به افزایش وزن و به تبعیت از آن چاق و گرد شدن صورت دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  خواص کشک در بدنسازی و بهترین زمان مصرف کشک

پیشنهاد می شود مقاله آیا گینر شکم می آورد بانی بلاگ را نیز مطالعه کنید.

خلاصه انواع گینر و تفاوت آن ها

مکمل های گینر دارای دو نوع هستند که تفاوت این گینرها  تنها در میزان درصد کربوهیدرات و پروتئین آن ها است. گینرهایی که درصد کربوهیدرات آن ها نسبت به پروتئین بیشتر است گینرهای افزایش دهنده وزن می گویند و گینرهایی که درصد پروتئین بیشتری در ترکیباتشان دارند گینرهای افزایش دهنده حجم هستند. مکمل های گینر با برندهای ایرانی و خارجی متفاوتی در داروخانه ها و فروشگاه های اینترنتی در سراسر کشور موجود می باشند برای خرید بهترین برند گینر توصیه می شود مقاله بهترین مارک گینر را مطالعه کنید.

مزایای گینر افزایش دهنده وزن

 1. تامین انرژی بدن
 2. دریافت کالری راحت تر در بدن
 3. افزایش وزن در مدت زمان کم
 4. ایجاد تعادل پروتئینی برای ورزشکار
 5. جبران کمبود وزن شدید

مزایای گینر افزایش دهنده حجم

 1. افزایش سرعت عضله سازی
 2. تامین کالری مورد نیاز بدن
 3. افزایش سرعت ریکاوری بعد از تمرینات ورزشی
 4. ایجاد تعادل پروتئینی برای ورزشکار

آیا مکمل گینر باعث چاقی می شود؟

همان طور که قبلا توضیح دادیم کربوهیدرات ها از ترکیبات اصلی گینرها به خصوص گینرهای افزایش دهنده وزن هستند در نتیجه کالری زیادی دارند. بنابراین اگر میزان کالری دریافتی فرد بالاتر از میزان انرژی مصرف کرده باشند باعث افزایش وزن می شوند. بنابراین اگر شما از گینرها استفاده می کنید باید حتما رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و در کنار این رژیم غذایی تمرینات ورزشی انجام دهید تا دچار چاقی موضعی نشوید چرا که کاهش وزن بسیار سخت تر از افزایش وزن است و این چاقی عوارض بسیار زیادی را به همراه دارد.

گینر چند کیلو وزن می دهد؟

پاسخ به این سوال که گینر چند کیلو وزن می دهد بستگی به عوامل زیادی از جمله میزان مصرف گینر، تغذیه روزانه، انجام تمرینات ورزشی و وزن اولیه بدن شما دارد. اما اگر قصد دارید دقیقا بدانید که مصرف گینر چه مقدار به وزن شما اضافه می کند باید برنامه غذایی و میزان مصرف مکمل خود را با متخصص تغذیه یا مربی بدن سازی هماهنگ کند.

شما می توانید انواع گینر ها مانند گینر دوکیلویی با برندهای معتبر را از داروخانه آنلاین بانی دارو تهیه کنید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)