آیا گینر شکم می آورد ؟ داروخانه بانی دارو
آیا گینر شکم می آورد ؟ نکات چاقی شکم با گینر

آیا گینر شکم می آورد،سوال اکثر افرادی که از مکمل بدنسازی استفاده میکنند این است که چگونه نسبت عضلات و بافت چربی بدنشان متناسب باشد ؟؟ آیا خرید گینر که یکی از مکمل های پر طرفدار بدنسازان می باشد باعث چاقی بیش از حد میشود ؟ در ادامه این مطلب در داروخانه اینترنتی بانی دارو شما را با تمام رمز و راز های استفاده از این مکمل غذایی را آموزش میدهد.

چاقی یا مصرف مکمل گینر یا  لاغری کدام مهمتر است؟

در جامعه امروزی مخصوصا با وارد شدن فست فود ها به سبد غذایی مردم چاقی و افزایش وزن سلامتی قشر زیادی را به خطر انداخته،اما در مقابل لاغری و کاهش وزن به مراتب خطرناکتر از چاقی میباشد.کمبود وزن باعث مرگ زود هنگام میشود با آمار بالای ۵۰%در مقابل باید بگوییم که چاقی کمتر از ۵۰%باعث مرگ زودرس انسان میشود.کمبود وزن سیستم ایمنی بدن را ضعیف میکند و خطر ابتلا به بیماری را افزایش میدهد.

 تاثیر مصرف گینر روی بدن

یکی از مکمل های نام آشنا در بین ورزشکاران گینر میباشد.این مکمل از مقادیری کربوهیدارت، پروتئین،اسید های آمینه ضروری و اسید های آمینه غیر ضروری،مواد معدنی و ویتامین هاست.اگر قصد افزایش حجم و وزن دارید حتما از این مکمل استفاده کنید و با پیشنهاداتی که به شما ارائه میکنیم نگران شکم آوردن نباشید.توجه داشته باشید که از داروخانه های معتبر این مکمل را خریداری کنید.

گینر های چاق کننده کدامند ؟

کدام گینر چاق میکند؟

با توجه به ترکیبات تشکیل دهنده این مکمل این سوال پیش می آید که آیا گینر شکم می آورد.در پاسخ به این سوال باید بگوییم که الزاما این مکمل برای افزایش وزن نیست.بسته به میزان ترکیبات آن،عضله سازی یا افزایش حجم از اهداف مصرف این مکمل میباشد.حجیم شدن شکم با مصرف پودر گینر الزاما برای یک ورزشکار اتفاق نمی افتد.

  1. گینر با کربوهیدارت بیشتر باعث افزایش وزن میشود.این مکمل برای افرادی که به دنبال افزایش وزن سریع و سالم هستند در کنار برنامه ورزشی مناسب بهترین گزینه است.
  • گینر با میزان پروتئین بیشتر باعث افزایش حجم عضله میشود.این نوع از مکمل بدنسازی برای کسانی مفید است که قصد رشد و حجم دهی به ماهیچه های بدن دارند.

پیشنهاد میشود برای بهبود روند افزایثش وزن با این مکمل مقاله آموزشی چاقی با گینر را مطالعه فرمایید.

مصرف چه گینری مفید است؟

هرچه ترکیبات این مکمل بهتر باشد قطعا نتیجه دهی بالاتر و با کیفیت تری دارد.پروتئین با کیفیت تر مثل پروتئین وی کارایی بالایی برای افزایش حجم عضله به شما میدهد و همچنین کربوهیدارتی که سریعتر هضم شود و سیستم گوارش شما را بهم نریزد،در این صورت فکر شکم آوردن را دور کنید. هرچه تنوع اسید آمینه ها و ویتامین های موجود در این مکمل بیشتر باشد با مصرف گینر شکم نمی آورید.

میزان افزایش وزن با مصرف  مکمل بدنسازی گینر چقدر است؟

برای تمام افراد نمیشود یک طرح کلی از میزان مصرف و میزان افزایش وزن ریخت.شاید شما سالهاست که از لاغری رنج میبرید،نباید یک روزه انتظار معجزه داشته باشید.اگر برای مدت طولانی کمبود وزن داشته اید نگران این نباشید که آیا گینر شکم می آورد.شاید شما با کمک یک پزشک تغذیه و مصرف مکمل های لازم به وزن دلخواهتان برسید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  بهترین مارک گینر خارجی و ایرانی چیست ؟

البته اگر مایل هستید که افزایش وزن مناسبی با این مکمل را تجربه کنید ، پیشنهاد می شود مقاله چاقی با گینر را مطالعه کرده و سپس به سراغ مصرف این مکمل ورزشی بروید.

چند نکته جادویی برای  بالا بردن اثر گینر

برای مصرف هر مکملی حصول نتیجه خیلی مهم میباشد.بهترین نتیجه زمانی حاصل میشود که:

۱_میزان مصرف شما با توجه به بدنتان با مشورت پزشک تغذیه یا مربی ورزشی مشخص باشد.

۲_حرکات ورزشی و مستمر تکمیل کننده کار شماست.هرگز از ورزش قافل نشوید چون بافت چربی خیلی زود تشکیل میشود و به سختی از بین میرود.

۳_تغذیه شما در کنار مصرف انواع مکمل و فعالیت ورزشی نقش موثری در رسیدن به هدفتان دارد.

۴_وزن اولیه شما بسیار مهم میباشد.اگر شما فردی بسیار لاغر اندام هستید به تدریج چاقی و افزایش وزن را مشاهده میکنید و اگر فردی با وزن مناسب هستید اینکه  آیا گینر شکم می آوردباید برای شما مهم باشد.با انجام ورزش و تغذیه مناسب به هیچ وجه شکم شما بزرگ نمیشود.

حفظ چاقی با مکمل گینر چگونه است ؟

چگونه چاقی ایجاد شده با گینر را نگهداریم؟

اگر چاقی و یا لاغری شما فقط وابسته به مکمل ها باشد و تغییری در سبک زندگی خود تان اینجاد نکنید حتی اگر برای مدت زیادی چاق یا لاغر بمانید مطمعن باشید موقتی است و با قطع مصرف برگشت خواهد خورد.بعضی افراد فکر میکنند اگر رژیم خاصی را بگیرند یا یکسری غذای خاص را حذف یا اضافه کنند به تناسب اندام دائمی میرسند.این باور غلط در طی حتی یک دوره کوتاه به بدن شما آسیب میرساند.افزایش توده چربی با گینر و عضله سازی با مصرف این مکمل تنها در کنار ورزش و تغذیه مناسب ماندگار است.

چه مکمل هایی میتوانند تاثیر گینر را بالا ببرند؟

این مکمل خود شامل چند ترکیب متفاوت است‌.اگر شما قصد دارید ماهیچه هایی قدرتمند داشته باشید و قدرت فیزیکی شما در انجام فعالیت های ورزشی خیلی بالا باشد میتوانید از:

۱_ نوشیدنی های ورزشی استفاده کنید که انرژی و کارایی عضلات شما حفظ شود.سوخت وساز بدن شما بالا میرود و شکم آوردن به تعویق می افتد.

۲_مکمل BCAA هم یکی دیگر از مکمل های کارآمد میباشد که به پیشنهاد مربیان ورزشی در کنار گینر مصرف میشود.

۳_در ترکیبات اکثر گینر ها کراتین وجود دارد پس نیازی به مصرف جداگانه این مکمل ندارید.

۴_پروتئین وی هم جزئی از ترکیبات این مکمل است اما در صورت نیاز بدن میشود پروتئین بیشتری مصرف کرد.

چطور با مصرف گینر بدن عضله ایی داشته باشیم؟

توصیه اکثر مربیان ورزشی اینست که پروتئین بیشتری مصرف کنید تا حجم عضلانی بدن بالا رود.اگر شما گینری را انتخاب کرده اید که پروتئین وی آن جواب گوی بدنتان نیست میتوانید از پروتئین کازئین در کنار این مکمل به عنوان مکمل کمکی استفاده کنید.دستور مصرف و میزان مصرف هر شخص با دیگری متفاوت است.حتما با مربی ورزشی یا پزشک تغذیه مشورت کنید.

مطالب مرتبط ⚡️ :  نکات پروتئین وی برای بانوان بدنساز

خوراکی های کمک کننده افزایش وزن با گینر

تغذیه مناسب برای یک ورزشکار از اهمیت بالایی برخوردار است.اگر قصد افزایش وزن بدون شکم آوردن هستید باید سبد غذایی مناسبی داشته باشید.

* در کنار مواد پروتئینی مثل گوشت قرمز و ماهی از تخم مرغ و شیر و حبوبات قافل نشوید.

* علاوه بر این خوراکی ها از میوه و سبزیجات را به سفره غذایی اضافه کنید.اگر برای یک برنامه غذایی خیلی سر در گم میشوید حتما با پزشک تغذیه مشورت کنید.

نکات مخفی خرید گینر

برای خرید یک مکمل غذایی هرگز عجله نکنید.در ابتدا هدف برنامه شخصی خودتان را مشخص کنید.در واقع یعنی قصد شما از برنامه بدنسازی چیست.اگر هدف مشخص شد در راستای این هدف به سراغ مکمل مناسب بروید و حتما از داروخانه ها یا داروخانه های آنلاین معتبر که دسترسی به انواع مکمل را برای شما راحت و سریع کرده اند خریداری کنید.در هنگام خرید مشخصات مکمل را حتما مطالعه کنید و در صورت امکان با مربی ورزشی یا پزشک تغذیه مشورت کنید.

مشکات مصرف بیش از حد گینر

باید بگوییم که درصورت رعایت نکردن تعداد و میزان مصرف این مکمل در طول روز و بدون مشورت با مربی ورزشی یا پزشک تغذیه زیان آور است و احتمال شکم آوردن شما بالا میرود.از جمله عوارض مصرف مقادیر بالا مکمل گینر:

۱_اسهال

۲_کاهش فشار خون

۳_گرفتگی

۴_حالت تهوع

۵_سر درد

۶_در صورت حساسیت به شیر و فراورده های شیر به ترکیبات گینر توجه کنید که پروتئین وی نداشته باشد.

کبد چرب و ارتباط آن با مصرف مکمل گینر

با توجه به ترکیبات این مکمل که مقدار زیادی کربوهیدارت و پروتئین و چربی و…را داراست،اگر در کنار مصرف آن کم تحرک باشید و کالری بدست آماده را نسوزانید،بافت چربی شما بیشتر میشود.

هشدار به کسانی که کبد چرب دارند.این افراد حتما نیازمند برنامه غذایی مناسب و ورزش مستمر دارند.وقتی بافت چربی شکمی بالا رود از لحاظ ظاهری اصلا خوشایند نیست و بدن شما هم دچار بیماری ازجمله کبد چرب میشود.

کلام آخر

ما سعی بر این داریم که با ساده ترین و روان ترین کلمات اطلاعات صحیح و کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم.در این مقاله شگفت انگیز بانی بلاگ توضیحاتی در مورد سوال آیا گینر شکم می آورد و سایر مکمل ها داده شد که کمک بزرگی برای شما ورزشکاران و سایر افراد میباشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)