نحوه مصرف پروتئین وی + بهترین زمان مصرف پروتئین وی از بانی دارو
بهترین زمان مصرف پروتئین وی + نکات مکمل وی

بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای ورزشکاران چه تایمی است ؟ روزانه چند اسکوپ مکمل خرید پروتئین وی باید استفاده کنیم ؟ اینها سوالاتی هستند که برای تمامی بدنسازان حرفه ای و مبتدی که خرید مکمل بدنسازی را در برنامه خود دارند پیش خواهد می آید. اصلا جای نگرانی نیست در ادامه این مططلب بی نظیر از داروخانه اینترنتی بانی دارو به بررسی نحوه مصرف این مکمل کمک ورزشی می پردازیم ، پس با ما همراه باشید.

پروتئین وی برای چه استفاده می شود

بیشتر بدنسازان مبتدی تا حرفه ای در بدو ورود به باشگاه ها ، آوازه مکمل ها را برای افزایش سریع وزن و حجم عضلات می شنوند ! مکمل وی نیز یکی از این دسته محصولات غذایی ورزشی است که بهترین عملکرد را برای حجم دهی به بدن و بافت های شما دارد ، مخصوصا برای افراد لاغری که برای بهبود استایل به باشگاه می روند.

همه ورزشکاران باید حتما مکمل مصرف کنند ؟

بله ، تمامی ورزشکاران باید برای بهبود و کمک به سوخت و ساز خود در هنگام تمرین مقداری مکمل مثل پروتئین کازئین یا وی مصرف کنند. چرا ؟ به این دلیل که بتوانند خود را برای مسابقات یا حتی افزایش توده های عضلانی آماده کنند. که در ادامه به برسی بهترین زمان مصرف پروتئین وی می پردازیم.

میتوانید مقاله تشخیص مکمل اصلی را نیز مطالعه کنید.

زمان طلایی استفاده پروتئین Whey

در نظر داشته باشید که با توجه به نظر پزشک یا مربی این تایم ها میتواند برای هرکسی فرق کند اما به طور کلی زمان مصرف پروتیئن وی با توجه به لیست زیر است :

  • برای ورزشکاران حرفه ای با تمرین بیش از ۱ ساعت ، باید بعاد از اتمام تمرین مصرف کنند.
  • برای بدنسازان با برنامه عادی تناسب اندام طلایی ترین زمان ۴۵ دقیقه بعد از تمرین.
  • و برای افزایش وزن قبل از صبحانه می باشد.

نحوه مصرف پروتئین وی چگونه است ؟

ببینید ، در ابتدا باید ذکر کنیم که حتما قبل تهیه این محصول با مربی یا پزشک تغذیه مشورت کنید و سپس به دنبال نحوه مصرف پروتئین وی باشید. که در ادامه برای شما به خوبی ذکرکرده ایم. اما به طور قانونی هر فرد باید ۰.۸ گرم نسبت به هر کلیو وزن خود مصرف کند.

(( هر اسکوپ سر صاف وی با توجه به بررسی ها حدود ۲۶ گرم است. )

مقدار مصرف برای افراد مبتدی و عادی

اگر ورزشکار مبتدی هستید باید باتوجه به وزن و نحوه تمرینات خود مقدار مصرف وی را در نظر بگیرید. به طور مثال یک فرد تازه کار حدودا ۷۰ کیلوگرمی، باید در ابتدای شروع بدنسازی روزانه ۲ اسکوپ پودر پروتئین مصرف کند ، که میتواند در کنار سایر مکمل ها مانند کراتین بدسازی باشد.

مطالب مرتبط ⚡️ :  گین آپ چیست و چطور با گین آپ چاق شویم ؟

نحوه مصرف وی برای ورزشکاران حرفه ای

بهترین زمان مصرف پروتئین وی در وزرشکاران با سابقه تقریبا متفاوت است . اما برای مقدار مصرف باید بگویم که بهترین حجم مصرفی برای شما باید ۲.۳ گرم نسبت به هرکلیو وزن بدنتان ، یعنی چیزی حدود ۳.۵ اسکوپ باشد. البته فراموش نکنید که اگر در شرایط مسابقات هستید میتوانید بیش از ۳ گرم نیز مصرف کنید.

میزان مصرف پروتئین وی بانوان

خوب گوش دهید، بانوان عزیزی که میخواهند برای افزایش وزن یا کمک به افزایش سایز سینه های خود مکمل Whey را در برنامه غذایی خود جای دهند ، درصورت بارداری باید با مشورت دکتر تغذیه باشد و در حالت عادی برای ورزش میتوانند روزانه همان ۰.۸ گرم نسبت به هر کلیو حجم وزنی می باشد.

مدت زمان جذب ملوکول های پروتئین چگونه است ؟

اگر در زمان مصرف پروتئین وی را با نوشیدنی های چرب مانند شیر میل کنید ، عملکرد جذب را به شدت بالایی کاهش می دهید چراکه خود این مکمل دارای چربی است. در اصل نوشیدنی شما باید فاقد از چربی اضافه باشد مانند آب باشد، چراکه معده به راحتی بتواند آن را تجزیه کند. اما به طور عادی باید پس از ۳۰ دقیقه کاملا ملوکول های وی جذب شوند.

((نکته : می توانید با مصرف مکمل BCAA در هنگام تمرین پس از مصرف وی ، مانع از شکستن سلول های پروتئین و افزایش حجم عضلات خود شوید.))

امتیاز خود را ثبت کنید ⭐️