آیا بدنسازی قد را میسوزاند ؟ داروخانه آنلاین بانی دارو
آیا بدنسازی قد را میسوزاند ؟ تاثیر ورزش در رشد قد

ترسناک ترین سوال والدین برای فرزندان ورزشکار خود این می باشد که آیا بدنسازی قد را میسوزاند ؟ یا اینکه مصرف و خرید مکمل بدنسازی در ورزش زیبایی اندام برای قد نوجوانان ضرری دارد ؟ اصلا جای نگرانی برای پاسخ به این سوالات نیست ! چراکه در این مقاله کوتاه و البته ساده ، زیر نظر داروخانه اینترنتی بانی دارو به بررسی دقیق و مو به موی این مشکلات قبل از شروع ورزش می پردازیم. پس همراه ما باشید.

پادکست صوتی کوتاهی قد در بدنسازی ⭐️

تاثیر ورزش و بدن سازی بر رشد قد

بهتر است خرافاتی که تا اکنون در مورد کوتاهی قد با رشته هایی مثل وزنه زدن و… را شنیده اید رو از ذهنتان دور بیندازید !! چرا ؟ زیرا به هیچ عنوان این ورزش ها اثر منفی بر کاهش عملکرد صفحات رشد در نوجوانان ندارند. اما به شرط و شروطها !!صفحات رشد ها همان اپی فیزال ها عوامل اصلی افزایش قد در سنین نوجوانی و جوانی هستند و بیشتر نگرانی ها خانواده ها نیز این می باشد که :

مبادا به دلیل قرار گرفتن استخوان های کودکان و فرزندان خود در مقابل فشار های سنگین ناشی از حرکاتی مثل اسکات و دمبل زن رشد اپی فیزال ها متوقف شود. بهتر است خیلی سریع بگویم که در اشتباه هستید و بسیار هم مفید است. موارد زیر را به ذهن بسپارید :

 1. وزنه زدن باعث کمک به تحرک استوخوان و افزایش مواد معدنی در آن می شود.
 2. رشد قد تا اواخر نوجوانی و در بعضی از موارد تا بزرگسالی ادامه دارد.
 3. در هنگام ورزش مکمل های افزایش قد مانند: ال کارنتین مصرف شود.

در نظر داشته باشید که مصرف مواد غذایی مورد نیاز بدن در کنار ورزش میتواند فعالیت سوخت و ساز عظلات را بیش از پیش بهبود بخشید و شما با قرار دادن سویا برای بدنسازی در وعده های روزانه فرزندتان ، قطعا به تقویت استخوان بندی آن کمک خواهید کرد.

آیا نوجوانان سراغ بدنسازی برای افزایش قد بروند ؟

بله قطعا . هر رشته ورزشی اگر در زمان جوان تر بودن عظلات و استخوان بندی بدن شروع شود، چیزی جزء افزایش قدرت و رشد اسکلت بدنی را به دنبال نخواهد داشت و به جرعت میتوانیم بگویم : جواب سوال آیا بدنسازی قد را میسوزاند؟ منفی می باشد.

نکته: حتما و حتما قبل شروع زیبایی اندام و ورزش هایی مثل فو تبال یا والیبال که مستقیم با استوخوان های افراد سرو کار دارند ، از یک دکتر تغذیه مشورت بگیرید چراکه مصرف مکمل های کراتین بدنسازی و … هم میتواند بهبود روند افزایش عظلات و کمک به حجیم شدن اسکلت بندی را به همراه داشته باشد.

دلیل علمی کاهش قد با بدنسازی

تا کنون هیچ مدرک علمی برای اثبات تاثیر منفی بدنسازی بر رشد قد در هیچ آکادمی منتشر نشده است و حتی مجله معتبر British Journal هم پس از سال ها تحقیق هیچ نتیجه ای برای اثرات بد بر صفحات رشد در وزش های وزنه برداری پیدا نکرده است.

مطالب مرتبط ⚡️ :  مکمل بدنسازی خانگی با طرز تهیه ساده

در نتیجه تحقیقات تیم محتوای بانی بلاگ نیز ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه تمرین مقاومتی بر رشد قد در دوران کودکی و نوجوانی تاثیر منفی بگذارد. گزارش نشده است.

۲۷ / ۵٬۰۰۰ نتایج ترجمه تاثیر ورزش بر قد نوجوانان - بانی بلاگ

مزایای تمرین مقاومتی و فیتنسی برای جوانان و کودکان

کلی در مورد آیا بدنسازی قد را میسوزاند ؟ با یکدیگر صحبت کردیم. اما بگذارید اکنون بهترین فوایدی که رشته های همچون تناسب اندام برا فرزندان شما به همراه دارند را مورد موشکافی قرار دهیم. (یادتان نرود که حتما زیر نظر مربی مسلط به آن رشته ورزشی کودکان خود را به آن باشگاه بفرستید.) البته بعضی از افراد نیز فکر میکنند که بدنسازی باعث ایجاد جوش های بیش از حد در صورت و پوست ورزشکارن می شود که بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله جوش در بدنسازی را مطالعه کنید.

بهبود و افزایش قدرت عظلات

بله در اولین مواردی که میتواند بدنسازی برای نوجوانان داشته باشد ، کمک به افزیش توان جسمانی می باشد که همین مورد باعث میشود کودک بسیار سریع دچار بلوغ روحی و جسمانی از نظر های اجتماعی و استخوان بندی شود.

کاهش خطرات آسیب دیدگی

همانطور که گفتیم باید آیا بدنسازی قد را میسوزاند را از ذهن خود دور بیندازید و به مواردی مانند ، افزایش استقامت بدن کودکانتان در مقابل خطرات جسمانی مانند ضربات یا زمین خوردگی ها فکر کنید.

درست شنیدید ، طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ حدود هشت هفته زمان برد ، بیشتر نوجوانان پس از رد شدن زمان مورد نظر و انجام تمرین های سخت ، بدن های انان بیش از ۵۰% در مقابل آسیب های فیزیکی دویدن ها و..  به شدت مقاوم شده بود که جای تعمل دارد. البته بهتر است برای کمک به وزن گیری فرزندان خود در کنار ورزش مکمل های استانداری مانند گین آپ یا مکمل گینر را مصرف کنند.

نکته : بهتر است مقاله آموزشی مکمل بدنسازی افزایش قد بانی بلاگ را نیز جهت آشنایی بیشتر با داروهایی گیهای و مکمل های کمک ورزشی مناسب برای رشد قد مطالعه کنید.

بهبود مهارت های حرکتی با کمک بدنسازی

میتوان به جرعت این را بیان کرد که اگر از کودکی فرزندان خود را به رشته های ورزشی قدرتی و استقامتی همچون بدن سازی بفرستید ، شاهد بهبود حرکاتی همچون دویدن ، جست و خیز ها و البته مهارت های گفتاری باشید.

در نتیجه بدنسازی قد نوجوان را نخواهد سوزاند بلکه به روند حرکت های ستون فقرات و لگن نیز کمک شایانی خواهد کرد که در هیچ ورزشی قابل مشاهده نیست.

نکات افزایش قد در بدنسازی از بانی دارو

نکات افزایش قد در بدنسازی از نظر بانی دارو

تا اینجا سعی شد برای شما جا بیندازیم که اصلا اصطلاح آیا بدنسازی قد را میسوزاند کاملا اشتباه است. اما درکنار همه موارد گفته شده باید نکات زیر را نوجوانان شما رعایت کننده که مفید ترین فواید بندسازی را برای سلامت بدن خود دریافت کنند.

 • زیر نظر مربی ورزشی یا پزشک های تغذیه حتما در حین ورزش به مصرف مکمل های مانند پروتئین وی بپردازید که تمام املاح مورد نیاز شما برای رشد استوخوان ها فراهم شود.
 • از دستگاه های بارفیکس و شنا سوئدی استفاده بیشتری در زمان تمرین داشته باشید که اسکلت شما کاملا در با کشش درگیر شود.
 • از دستگاه پرس پا با وزنه های سبک برای جلوگیری از ایجاد عوارض بدنسازی بر روی قد استفاده کنید. یعنی به طور کلی هیچ وزنه سنگینی رو پاها نندازید
 • آیا بدنسازی قد را میسوزاند در حرکت اسکات ؟ خیر ، در صورتی که با کمک پاور اسکات و هاک اسکات با وزنه های کمتر از وزن خود انجام دهید.
 • حتما تناب زدن در هنگام ورزش را فراموش نکنید. و اگر هم توانستید برای جلوگیری از خستگی و درگیر کردن بیشتر عظلات و صفحات رشد از مکمل BCAA استفاده کنید که آمینو های ضروری به استخوان شما برسند.
مطالب مرتبط ⚡️ :  طریقه و نحوه مصرف کراتین با فیلم آموزشی + نکات تجربی

پاسخ  قطعی به سوال: آیا بدنسازی باعث کوتاهی قد میشود ؟

در آخر نکته هم باید ذکر کنیم که ، برای افزایش رشد صفحات EGP یا همان رشد باید هورمون های تستسترون و آدرنالین در بدن نوجوانان ترشح شود.

 در نتیجه ورزشی مانند بدنسازی که معمولا با موزیک های هیجان انگیز و افزایش قطر عظلات انجام می شود میتواند خیلی سریع کودک و افراد بزرگسال را در معرض هیجان و ترشح هورمون های ذکر شده قرار دهد. اما به شرط کمک مربی مورد اطمینان بر دانش و تجربه.

توصیه های بانی بلاگ برای بدنسازی کودکان

تا حدی که امکان دارد کودکان و نوجوانان را در معرض فعالیت های ورزشی قرار دهید. چراکه همین مورد خیلی ساده باعث پیشگیری ابتلاء به بسیاری از بیماری ها مانند ام اس و پوکی استخوان در سنین بالاتر می شود. بغیر از این موارد نکات زیر را آویزه گوش خود کنید:

 • ورزش برای تندرسی و افزایش سلامت بدن است و مکمل های اورجینال هیچ مشکلی برای مصرف ندارند
 • هیجانی شدن برای انجام حرکات سنگین ورزشی بسیار خطرناک است.
 • کودکان در دوران ورزش باید تغذیم مناسب از جمله غذا های پروتئین دار داشته باشند
 • درد عضلانی بعد از ورزش کاملا عادی بود و برای فرزند شما مشکل ساز نیست.

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله بی نظیر از تیم محتوای بانی بلاگ که زیر مجموعه داروخانه آنلاین بانی دارو می باشدف با تمام توان سعی کردیم ، بهترین نکات را برای پاسخ به سوال آیا بدنسازی قد را میسوزاند ؟ در اختیار شما قرار دهیم که امیدواریم برای مشا مفید باشد. اگر هم سوالی داشتید در کامنت ها منتظر شما هستیم. راستی داروخانه BaniDaroo زیر نظر وزارت بهداشت می باشد که به صورت کاملا غیر حضوری مکمل های ورزشی و غذایی مانند آمینو اسید ، قرص جوشان ، قرص مولتی ویتامین را با قیمت مناسب و تضمین اصالت در اختیار کاربران خود قرار میدهد.

سوالات متداول

در این بخش سوالات پر تکرار شما کاربران گرامی را در رابطه افزایش و کوتاهی قد با بدنسازی پاسخ خواهیم داد.

آیا بدنسازی قد را کوتاه می کند ؟

به طور کلی ، در هیچ تحقیقاتی ثابت نشده که بدنسازی تاثیر منفی در قد جوانان داشته است و این نظریه اشتباه است.

ایا اسکات باعث کوتاهی قد میشود ؟

در صورتی که تمرین اسکات زیر نظر مربی متخصص انجام نشود ، ممکن است با فشار بر ستون فقرات نوجوانان در سنین رشد بر کاهش قد تاثیر بگذارد.

مکمل مناسب افزایش قد چیست ؟

نوجوانانی که در سن صفحات رشد هستند ، میتوانند برای بهبود رشد قد خود در هنگام تمرینات ورزشی و بدنسازی از مکمل آرژینین استفاده کنند. 

۴.۹/۵ - (۹ امتیاز)